Force India ukončí vývoj letošního vozu zřejmě na začátku léta

Paul di Resta se domnívá, že vzhledem k omezeným prostředkům bude Force India vyvíjet současný vůz jen do poloviny roku, pak se soustředí na sezónu 2014.
Force India ukončí vývoj letošního vozu zřejmě na začátku léta

Kvůli velké změně pravidel nebude z letošních vozů téměř nic použitelné na monopostech 2014. Vývoj proto nebude kontinuální, jako před letošní sezónou. Malé týmy budou muset dobře zvažovat, do čeho investují.

"Když máte menší zdroje, budete muset dělat větší kompromisy," komentoval Paul di Resta pro Autosport. "Jde o to, jestli dokážou napumpovat víc do příštího vozu, jestli tým, jako je ten náš, může pokračovat v práci (na současném voze), protože na rozdíl třeba od Ferrari nebo McLarenu nejsme pod tlakem příští rok vyhrát."

"Důležitější je mít dobré tempo vývoje do června nebo července. Pak ho ukončí. Jak moc se soustředíte na auto, které v polovině listopadu skončí? Mým cílem by bylo vyvíjet co nejvíce do června, pak se to v podstatě hodně stabilizuje. Bude to zajímavé, při jakém rozložení sil se to stabilizuje."

O relativně brzkém utlumení vývoje letošního vozu hovořil před sezónou také šéf Ferrari Stefano Domenicali. U top týmů ale budou určitě rozhodovat jejich šance v šampionátu.

Další článek: Ferrari se snaží přesvědčit ostatní pro navýšení počtu testů, možná uspěje