Force India ukázala VJM05

Monopost VJM05 z dílny inženýrů Force Indie dnes spatřil světlo světa poblíž sídla týmu na britském okruhu Silverstone.
Force India ukázala VJM05

Pátý vůz z produkce Force Indie bude znovu těžit ze spolupráce s McLarenem a Mercedesem. Co se týče dvou hlavních letošních změn, tak na nose má zřejmě už charakteristický schod, ale výfuky se zdají být nejméně propracované ze všech doposud představených vozů.

"Myslím, že většina týmů bude následovat naší filozofii," řekl ke tvarům VJM05 technický ředitel týmu Andy Green pro Sky Sports. "Nižší šasi je aerodynamický přístup, který aplikuje McLaren na předek svého auta, loni byli jediným týmem, který to tak udělal. Došlo ke změně pravidel o výšce nosu a my jsme ho zkosili. Pro nás to není nic zásadního, jde jen o estetiku."

VJM05 má tým dovézt na páté místo v poháru konstruktérů, ke kterému měl blízko už loni, ale Renault se mu nakonec ubránil. "Myslím, že všichni v tomto týmu vložili do tohoto vozu hodně úsilí," řekl Paul di Resta. "Doufejme, že si udržíme sílu, kterou jsme měli na konci loňské roku."

Z pohledu techniky Green věří, že letošní auto vytoužený posun nahoru umožní. "Pro malý tým, jako je ten náš, je to velký úkol, ale hodně věřím lidem kolem mě," pokračoval. "Loni jsme se hodně naučili a velmi jsme pokročili při chápání výkonnosti vozu a aerodynamiky."

"Letos děláme další krok, je to vidět na detailech vozu a nových filozofiích, které jsme aplikovali. Pro Force Indii začíná další kapitola."

FOTOGALERIE

Další článek: Ferrari představilo F2012

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00