Force India ukázala VJM05

Monopost VJM05 z dílny inženýrů Force Indie dnes spatřil světlo světa poblíž sídla týmu na britském okruhu Silverstone.
Force India ukázala VJM05

Pátý vůz z produkce Force Indie bude znovu těžit ze spolupráce s McLarenem a Mercedesem. Co se týče dvou hlavních letošních změn, tak na nose má zřejmě už charakteristický schod, ale výfuky se zdají být nejméně propracované ze všech doposud představených vozů.

"Myslím, že většina týmů bude následovat naší filozofii," řekl ke tvarům VJM05 technický ředitel týmu Andy Green pro Sky Sports. "Nižší šasi je aerodynamický přístup, který aplikuje McLaren na předek svého auta, loni byli jediným týmem, který to tak udělal. Došlo ke změně pravidel o výšce nosu a my jsme ho zkosili. Pro nás to není nic zásadního, jde jen o estetiku."

VJM05 má tým dovézt na páté místo v poháru konstruktérů, ke kterému měl blízko už loni, ale Renault se mu nakonec ubránil. "Myslím, že všichni v tomto týmu vložili do tohoto vozu hodně úsilí," řekl Paul di Resta. "Doufejme, že si udržíme sílu, kterou jsme měli na konci loňské roku."

Z pohledu techniky Green věří, že letošní auto vytoužený posun nahoru umožní. "Pro malý tým, jako je ten náš, je to velký úkol, ale hodně věřím lidem kolem mě," pokračoval. "Loni jsme se hodně naučili a velmi jsme pokročili při chápání výkonnosti vozu a aerodynamiky."

"Letos děláme další krok, je to vidět na detailech vozu a nových filozofiích, které jsme aplikovali. Pro Force Indii začíná další kapitola."

FOTOGALERIE

Další článek: Ferrari představilo F2012

13:15 | Jezdci si budou muset dávat pozor na traťové limity v první a čtvrté zatáčce.
11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10