Force India ukázala VJM05

Monopost VJM05 z dílny inženýrů Force Indie dnes spatřil světlo světa poblíž sídla týmu na britském okruhu Silverstone.
Force India ukázala VJM05

Pátý vůz z produkce Force Indie bude znovu těžit ze spolupráce s McLarenem a Mercedesem. Co se týče dvou hlavních letošních změn, tak na nose má zřejmě už charakteristický schod, ale výfuky se zdají být nejméně propracované ze všech doposud představených vozů.

"Myslím, že většina týmů bude následovat naší filozofii," řekl ke tvarům VJM05 technický ředitel týmu Andy Green pro Sky Sports. "Nižší šasi je aerodynamický přístup, který aplikuje McLaren na předek svého auta, loni byli jediným týmem, který to tak udělal. Došlo ke změně pravidel o výšce nosu a my jsme ho zkosili. Pro nás to není nic zásadního, jde jen o estetiku."

VJM05 má tým dovézt na páté místo v poháru konstruktérů, ke kterému měl blízko už loni, ale Renault se mu nakonec ubránil. "Myslím, že všichni v tomto týmu vložili do tohoto vozu hodně úsilí," řekl Paul di Resta. "Doufejme, že si udržíme sílu, kterou jsme měli na konci loňské roku."

Z pohledu techniky Green věří, že letošní auto vytoužený posun nahoru umožní. "Pro malý tým, jako je ten náš, je to velký úkol, ale hodně věřím lidem kolem mě," pokračoval. "Loni jsme se hodně naučili a velmi jsme pokročili při chápání výkonnosti vozu a aerodynamiky."

"Letos děláme další krok, je to vidět na detailech vozu a nových filozofiích, které jsme aplikovali. Pro Force Indii začíná další kapitola."

FOTOGALERIE

Další článek: Ferrari představilo F2012

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00