Force India ukázala první obrázek nového vozu

Monopost VJM07 se jako první z letošních vozů formule 1 dočkal veřejné prezentace. Force India uvolnila jeden jeho snímek.
Force India ukázala první obrázek nového vozu

Indové nabídli jen náhled na vůz pro sezónu 2014. Boční pohled sice neodhaluje všechny tvary nosu vozu, které se měly dočkat největších změn, ani řešení zádě, přesto se Force India může pyšnit prvenstvím.

"VJM07 vypadá úžasně a nová barevná úprava odráží, jak se Force India vyvíjí," řekl šéf týmu Vidžaj Mallya. "Vždy jsem byl přesvědčený, že jsou naše vozy vizuálně nejpoutavější, ale přidání černé barvy nám dává nový divoký vzhled."

Na voze nepřekvapí přítomnost mexického sponzora Claro, který přišel se Sergiem Pérezem. O technické stránce toho tým zatím moc neprozradil.

"Téměř každý díl je nový, od předního křídla až po difuzor," komentoval technický ředitel Andy Green. "Genetika VJM07 má původ ve voze 2013, ale stejných výsledků jsme museli dosáhnout trochu jiným způsobem."

Nejtěžší bylo uložení nového šestiválce. "Byla to obrovská práce, abychom se přizpůsobili všem změnám kolem pohonné jednotky. Je to největší změna, kterou jsem zažil v tomto sportu od chvíle, kdy jsem začínal v roce 1990."

"Největší výzvou bylo chlazení, většinu loňského léta jsme se snažili pochopit požadavky na chlazení pohonné jednotky a jak nejlépe optimalizovat šasi."

Další článek: Van der Garde bude jezdit v trénincích, začne už v Bahrajnu