Force India: Testy platil Mercerdes, dobrý vůz až v Silverstone

Force India na tom není nejlépe. Nový vůz přivezla až na poslední testy a je to spíše dočasné řešení.
Force India: Testy platil Mercerdes, dobrý vůz až v Silverstone

Force India přiznala, že ji testy pomohl zaplatit Mercedes. Ten poslal do Force Indie svého rezervního jezdce Pascala Wehrleina, který během prvních barcelonských testů jezdil právě s Force Indií, dokud ho Mercedes nepovolal zpět po zdravotních problémech obou závodních jezdců.

Bob Fernley v rozhovoru pro Autosport potvrdil, že to bylo výhodné pro obě strany.

Současný vůz je spíše dočasným řešením. Force India měla problémy s dodavatelem a při hledání nového narazila na překážku, protože výrobci chtěli platbu předem. Malé týmy ale nyní mají problémy s cash flow.

V Číně by podle Auto Motor und Sport mělo přijít nové přední křídlo, brzdové kanálky nebo podlaha. Další větší aktualizace přijde na řadu ve Španělsku, kde tým doveze nové chlazení. To současné je příliš konzervativní. Do Silverstone pak tým přiveze B specifikaci a to včetně nového a kratšího nosu. 

Foto: Pirelli

Další článek: Alonso vynechá GP Austrálie

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10