Force India staví nový simulátor, McLarenu nechce odhalovat vše

Spolupráce s McLarenem má pro Force Indii velké přínosy, ale konkurenční boj zasahuje i do ní. Některá data si Indové chtějí nechat pro sebe.
Force India staví nový simulátor, McLarenu nechce odhalovat vše

McLaren a Mercedes dodávají Force Indii kompletní pohonné ústrojí, tedy motor, převodovku, KERS a hydrauliku. Inženýři indické stáje tak mají o mnoho starostí méně a můžou se soustředit na ostatní oblasti vozu, především pak na aerodynamiku.

V rámci partnerství s McLarenem má Force India přístup také do simulátoru britského týmu, ale v budoucnu se používání tohoto nástroje chce vyhnout. "Některá data jsou moc citlivá. Nechceme, aby je McLaren viděl," zní z Force Indie.

Indové si proto budují vlastní simulátor, který by měl být dokončen v roce 2013. Veškeré novinky pak v něm budou moci testovat, aniž by cokoliv prozradili McLarenu nebo jiné konkurenci.

Ambice Force Indie se totiž neustále zvyšují. Tým letos dosáhl dalšího pokroku, vyvinul auto konkurenceschopné na všech tratích a scházelo mu jen pět bodů, aby byla jeho sláva ještě větší. "Ještě jeden závod a sesadili bychom Renault z pátého místa," řekl sportovní ředitel týmu Otmar Szafnauer pro Auto Motor und Sport.

Kromě nového simulátoru realizuje Force India další investice s cílem postupovat dál směrem k čelu startovního pole. V plánu má navýšit počet zaměstnanců ze současných 308 na 330 až 350. Po vstupu nového spolumajitele Subraty Roye si to může dovolit, skupina Sahara týmu přinesla 100 miliónů dolarů. Letošní rozpočet stáje byl asi 112 miliónů dolarů.

Další článek: Alguersuari: Příští rok závodit asi nebudu, ale ve F1 jsem neskončil

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10