Force India stále věří ve stupně vítězů, ale potřebuje víc štěstí

Majitel týmu Force India Vidžaj Mallya se nevzdal naděje na svůj letošní okamžik slávy, ale přiznává, že pro něj bude potřebovat trochu víc štěstí.
Force India stále věří ve stupně vítězů, ale potřebuje víc štěstí

Závod v Silverstonu Force Indii nevyšel dobře. Vývoj si sice pojistila tím, že Hülkenberga vyslala s mokrým nastavením a Di Restu se suchým, jenomže skotský závodník vypadl po kontaktu s Grosjeanem a Němec v závěru neudržel bodovanou pozici.

Mallya přesto není zklamaný. "Je uspokojivé, že pravidelně patříme mezi deset nejlepších. Potřebujeme trochu víc štěstí, abychom se dostali na pódium," řekl. "Nicméně naši přímí soupeři také neměli moc štěstí, Pérez a Maldonado jeli dobře, ale nebodovali."

"Sauber nezískal žádné body, aby navýšil náskok před námi. Pořád jsme tři body před Williamsem a jen 16 bodů za Sauberem, takže máme důvody k optimismu."

S nadějí teď Force India hledí na Hockenheim. Formule 1 tam s pneumatikami Pirelli a DRS ještě nejela, takže by mohlo přijít překvapení. "Ano, v tomto smyslu je to zcela otevřené," komentoval Mallya.

"Také je to Nicův domácí závod. Není čas brát věci na lehko. Ke každému závodu musíme přistoupit velmi vážně, se stejnou silou a udělat vše, co budeme moci, abychom získali více bodů."

Další článek: Nová Concordská dohoda zatím není blízko svému uzavření

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00