Force India stále věří ve stupně vítězů, ale potřebuje víc štěstí

Majitel týmu Force India Vidžaj Mallya se nevzdal naděje na svůj letošní okamžik slávy, ale přiznává, že pro něj bude potřebovat trochu víc štěstí.
Force India stále věří ve stupně vítězů, ale potřebuje víc štěstí

Závod v Silverstonu Force Indii nevyšel dobře. Vývoj si sice pojistila tím, že Hülkenberga vyslala s mokrým nastavením a Di Restu se suchým, jenomže skotský závodník vypadl po kontaktu s Grosjeanem a Němec v závěru neudržel bodovanou pozici.

Mallya přesto není zklamaný. "Je uspokojivé, že pravidelně patříme mezi deset nejlepších. Potřebujeme trochu víc štěstí, abychom se dostali na pódium," řekl. "Nicméně naši přímí soupeři také neměli moc štěstí, Pérez a Maldonado jeli dobře, ale nebodovali."

"Sauber nezískal žádné body, aby navýšil náskok před námi. Pořád jsme tři body před Williamsem a jen 16 bodů za Sauberem, takže máme důvody k optimismu."

S nadějí teď Force India hledí na Hockenheim. Formule 1 tam s pneumatikami Pirelli a DRS ještě nejela, takže by mohlo přijít překvapení. "Ano, v tomto smyslu je to zcela otevřené," komentoval Mallya.

"Také je to Nicův domácí závod. Není čas brát věci na lehko. Ke každému závodu musíme přistoupit velmi vážně, se stejnou silou a udělat vše, co budeme moci, abychom získali více bodů."

Další článek: Nová Concordská dohoda zatím není blízko svému uzavření

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10