Force India splnila své cíle. Teď musí rozhodnout, jak dál

Force India se od svého vzniku neustále zlepšovala, až se loni přiblížila skupině velkých stájí. Bez dalších investic s nimi dlouhodobě bojovat nemůže.
Force India splnila své cíle. Teď musí rozhodnout, jak dál

Tým Vidžaje Mallyi závodí pod názvem Force India od roku 2008, kdy se v šampionátu umístil na 10. pozici. Nejen díky spolupráci s McLarenem se postupně vypracoval na místo šesté, které obsadil loni. Teď před ním stojí už jen velké týmy.

"Myslím, že nás teď čeká zásadní zamyšlení," řekl zástupce šéfa týmu Bob Fernley pro Autosport. "Plán rekonstrukce jsme spustili na začátku roku 2009. Teď z něj máme za sebou tři roky a dokázali jsme víceméně vše, co jsme chtěli."

"Otázka pro akcionáře teď je: Chcete zůstat nejlepší ze zbytku světa, nebo se chcete posunout výš a bojovat o stupně vítězů? Tohle rozhodnutí musí udělat, protože co se financí týče, bude to mít velké dopady. Podklady pro to rozhodování jim připravíme v následujících měsících, oni nám pak určí směr."

Fernley věří, že Force India může zaznamenat další zlepšení i letos, i když podmínky zůstávají stejné. Chce proniknout do pětice nejlepších, což znamená, porazit jeden z těchto týmů: Red Bull, McLaren, Ferrari, Mercedes nebo Lotus.

"Snad letos dokážeme získat další místo, bylo by to skvělé," řekl. "Pokud alespoň žádné neztratíme a zůstaneme nahoře další rok nebo dva, splníme všechny cíle, které jsme si pro svůj současný status stanovili. Pak snad budeme moci pokročit s novým programem."

Indickému týmu dává naději letošní auto, v Barceloně se prezentovalo slibnými výkony. "V tuto chvíli to vypadá, že budeme tam, kde být chceme, že budeme nahánět stejné týmy a stejné týmy budou nahánět nás, přesně podle očekávání," dodal Fernley, podle něhož se top týmy vzdálí ostatním díky úpravám, které nasadí tento týden v Barceloně.

Další článek: Nechat Neweyho odejít byla chyba, přiznává Williams

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10