Force India splnila své cíle. Teď musí rozhodnout, jak dál

Force India se od svého vzniku neustále zlepšovala, až se loni přiblížila skupině velkých stájí. Bez dalších investic s nimi dlouhodobě bojovat nemůže.
Force India splnila své cíle. Teď musí rozhodnout, jak dál

Tým Vidžaje Mallyi závodí pod názvem Force India od roku 2008, kdy se v šampionátu umístil na 10. pozici. Nejen díky spolupráci s McLarenem se postupně vypracoval na místo šesté, které obsadil loni. Teď před ním stojí už jen velké týmy.

"Myslím, že nás teď čeká zásadní zamyšlení," řekl zástupce šéfa týmu Bob Fernley pro Autosport. "Plán rekonstrukce jsme spustili na začátku roku 2009. Teď z něj máme za sebou tři roky a dokázali jsme víceméně vše, co jsme chtěli."

"Otázka pro akcionáře teď je: Chcete zůstat nejlepší ze zbytku světa, nebo se chcete posunout výš a bojovat o stupně vítězů? Tohle rozhodnutí musí udělat, protože co se financí týče, bude to mít velké dopady. Podklady pro to rozhodování jim připravíme v následujících měsících, oni nám pak určí směr."

Fernley věří, že Force India může zaznamenat další zlepšení i letos, i když podmínky zůstávají stejné. Chce proniknout do pětice nejlepších, což znamená, porazit jeden z těchto týmů: Red Bull, McLaren, Ferrari, Mercedes nebo Lotus.

"Snad letos dokážeme získat další místo, bylo by to skvělé," řekl. "Pokud alespoň žádné neztratíme a zůstaneme nahoře další rok nebo dva, splníme všechny cíle, které jsme si pro svůj současný status stanovili. Pak snad budeme moci pokročit s novým programem."

Indickému týmu dává naději letošní auto, v Barceloně se prezentovalo slibnými výkony. "V tuto chvíli to vypadá, že budeme tam, kde být chceme, že budeme nahánět stejné týmy a stejné týmy budou nahánět nás, přesně podle očekávání," dodal Fernley, podle něhož se top týmy vzdálí ostatním díky úpravám, které nasadí tento týden v Barceloně.

Další článek: Nechat Neweyho odejít byla chyba, přiznává Williams

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00