Force India slavila čtvrté místo a loučila se s Hülkenbergem

Force India získala čtvrté místo v Poháru konstruktérů, čímž o jednu příčku vylepšila svůj loňský rekord.
Force India slavila čtvrté místo a loučila se s Hülkenbergem

Na rozdíl od souboje o jezdecký titul, u Force Indie se nejednalo o drama do poslední zatáčky. Do Abú Dhabí přijel tým s pohodlným náskokem na Williams a definitivně bylo hotovo poté, co odstoupil Bottas.

S týmem se také rozloučil Nico Hülkenberg, který pro něj jezdil od roku 2011 s přestávkou v roce 2013, kdy jsme ho viděli u Sauberu.

Vítěz závodu 24 hodin Le Mans ale odchází „s dluhem“. Během svého působení u Force Indie se mu nepodařilo získat pódium. Od příštího roku o něj bude usilovat u Renaultu.

„Pokud skončíte sezónu se dvěma vozy na bodech a čtvrtým místem v Poháru konstruktérů, tak se cítíte fantasticky,“ řekl po závodě Robert Fernley.

„Byl to pro nás ohromný rok a je důležité, abych vzdal hold každému jednotlivému členu týmu za jejich tvrdou práci a nespočet hodin, které obětovali práci na okruhu i v továrně. Veškerá snaha se vyplatila a nyní můžeme oslavit nejlepší rok v naši historii.“

„Oba jezdci dnes odvedli super práci, ale stejně tak i po celý rok. Je skvělé, že Nico mohl zakončit svůj čas s námi tak vysoko. Děkujeme mu za vše, co pro nás během svých pěti let jako jezdec Force Indie udělal.“

Fernley také připomenul, že Sergio Pérez jako první jezdec Force Indie překonal v neděli hranici 100 bodů za sezónu.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (13) Další článek: Nico splnil tři věci, řekl Keke Rosberg