Force India si z Mexika odváží sedm bodů

Velká cena Mexika formule 1 znamenala pro tým Force India body za sedmé místo Nika Hülkenberga a desátou pozici domácího Sergia Péreze.
Force India si z Mexika odváží sedm bodů

Hülkenberg do závodu vyrážel z pátého místa. Už v prvním kole se však posunul na čtvrtou příčku. Nakonec se však propadl za Daniela Ricciarda a oba piloty Ferrari.

Němec nakonec obsadil sedmou pozici a i díky tomu Force India o další bod odskočila Williamsu v boji o čtvrté místo v Poháru konstruktérů.

„Přijížděli jsme sem s obavami, protože ze zbývajících tratí byla tahle pro Williams tou nejsilnější,“ řekl po závodě Húlkenberg. „Takže odjíždět odtud s tím, že jsme získali o bod víc, je OK. Udělal jsem maximum. Druhý vůz (Sergio Pérez) měl těžký víkend, takže si myslím, že je dobré, co jsme dokázali a jsem za to rád.“

Hülkenberg se v souboji s Kimim Räikkönenem dostal do hodin, čímž ztratil svou pozici. Ferrari se v případě Räikkönena rozhodlo pro strategii dvou zastávek v boxech.

„Byl jsem překvapen, že jsme ho za sebou dokázali držet tak dlouho,“ dodal Němec. „Snažil jsem se co nejvíce bránit na vnitřní stopě, ale brzdit v špinavé stopě s 60 kol starými pneumatikami je docela obtížné! Zatočil do mě a já nemohl zastavit auto, takže jsem se s autem roztočil, abych zabránil kolizi.“

Pérez získal doma bod

S jedním bodem za desáté místo odjíždí z domácí velké ceny Sergio Pérez.

„I když jsem dnes získal bod, tak to byl velmi frustrující závod, kdy jsem byl zaseknutý za williamsy a nemohl jsem je předjet,“ přiznal Pérez. „Zkusil jsem všechno, ale nebylo to snadné, protože měli rychlostní výhodu na rovinkách.“

„Myslím, že jsme mohli zkusit něco jiného se strategií, protože jsme podcenili účinek střední směsi pneumatik, kde se ukázalo, že má mnohem vyšší životnost. Možná jsme proto mohli zajet do boxů dříve a jet déle na střední směsi. To je něco, co musíme zanalyzovat a pochopit, zda by to přineslo jiný výsledek.“

Mark Thompson

Diskuze (1) Další článek: Marko: Vettelovo chování není hodné čtyřnásobného mistra světa
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".