Force India si po pěti závodech stále není jista svou pozicí

Do Grand Prix Španělska nastoupí Force India bez konkrétních cílů, protože si ani po testech v Mugellu není jistá, jak si stojí vůči konkurenci.
Force India si po pěti závodech stále není jista svou pozicí

V posledním závodě v Bahrajnu získala Force India svůj letošní nejlepší výsledek. "Naše strategie dvou zastávek byla perfektní a pomohla Paulovi obsadit v cíli cenné šesté místo," připomněl majitel týmu Vidžaj Mallya. "Ale vyšlo to těsně, protože když Paul projel cílem, jeho pneumatiky už ztratily veškerou výkonnost."

Navzdory úspěchu z Bahrajnu si Mallya netroufá tvrdit, že v Barceloně bude moci jeho tým bojovat o podobný výsledek.

"Sice se blížíme k pátému závodu sezóny, ale pořád je těžké posoudit konkurenceschopnost jednotlivých týmů," přiznal. "Každý závod přinesl jiná překvapení a je těžké cokoliv předpovídat před kvalifikací nebo závodem."

Force India se samozřejmě bude i nadále snažit těžit z dobře naplánovaných strategií, které jsou ve vyrovnaném poli velmi důležité. Na jaký výsledek bude ve Španělsku stačit, ale ukáže až čas.

"Teď, když je před námi evropská část sezóny, bychom měli být schopní na vůz nasazovat více úprav," řekl. "Začne to tento víkend, kdy budeme jezdit s několika novými díly, které jsme vyhodnotili minulý týden v Mugellu."

"Ale nesmíme zapomínat, že se většina týmů v Barceloně zlepší, takže uvidíme, jaké to bude mít dopady na naši relativní výkonnost."

Po čtyřech závodech patří Force Indii 17 bodů a osmé místo v šampionátu týmů.

Další článek: Zatraktivnit dění ve španělském závodě by měly větší rozdíly mezi pneumatikami