Force India si nechává své zaměstnance, odmítá nabídky z jiných týmů

Force India během zimní přestávky odmítá nabídky některých dalších týmů formule 1 uvolnit jim své klíčové zaměstnance, říká provozní šéf týmu Otmar Szafnauer.
Force India si nechává své zaměstnance, odmítá nabídky z jiných týmů

Force India si v posledních letech drží pozici jednoho z nejlepších týmů za Mercedesem, Ferrari a Red Bullem. V posledních dvou sezónách vždy obsadila v Poháru konstruktérů čtvrté místo, o její inženýry a další členy týmu je proto u konkurence zájem.

„Oslovily nás větší i menší týmy a snažily se získat některé naše klíčové pracovníky,“ řekl Szafnauer pro RACER. „Jsem ale rád, že mohu oznámit, že v nové sezóně budeme mít stejné lidi a v některých klíčových oblastech jsme jich pár nových získali.

V každém týmu je potenciál, tak to v tomto byznysu funguje. Čím lépe pracujete, tím více se budou ostatní zabývat tím, jak to děláte a budou se snažit to napodobit nebo získat některé vaše klíčové lidi.“

Szafnauer vidí v setrvání těchto členů týmu výhodu, jelikož to týmu Force India umožní lépe navázat na jeho úspěchy. Nezměněná přitom zůstává také jezdecká sestava, když druhý rok po sobě budou za tým závodit Sergio Pérez a Esteban Ocon.

„Provedli jsme několik drobných změn na straně traťových inženýrů, zlepšili jsme také naši oblast CFD, ale nejdůležitější podle mě je, že čím déle máme stabilní tým, tím více těchto slabých stránek se zbavíme, protože si udržujeme naše znalosti a stavíme na našem úspěchu v minulých letech. Neztrácíme naše znalosti o tom, jak jsme se tam dostali, ale stavíme na tom, abychom byli ještě lepší.

Myslím si tedy, že jedním z našich klíčů úspěchu je stabilita v klíčových lidech a z pohledu personálu jsme měli celkem klidnou zimu. A to včetně jezdců.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
20:22 | Úterní menu: 12:30 Alfa Romeo Sauber 16:00: Renault
20:21 | Šéfem inženýrů Williamsu bude bývalý technický šéf McLarenu Doug McKiernan.
9:39 | Red Bull měl v 9:00 představit RB14, ale od té doby čas posouvá... takhle tu konkurenci nedožene.
9:18 | Tatiana Calderon zůstává v GP3.
8:23 | Romaina Grosjeana dnes v 6 ráno vzbudila dopingová kontrola :)

Prezentace vozů 2018

Tým Datum
Haas 14. února
Williams 15. února
Red Bull 19. února
Sauber 20. února
Renault 20. února
Ferrari 22. února
Mercedes 22. února
McLaren 23. února
Force India 25. února (?)
Toro Rosso 26. února