Force India si nechává své zaměstnance, odmítá nabídky z jiných týmů

Force India během zimní přestávky odmítá nabídky některých dalších týmů formule 1 uvolnit jim své klíčové zaměstnance, říká provozní šéf týmu Otmar Szafnauer.
Force India si nechává své zaměstnance, odmítá nabídky z jiných týmů

Force India si v posledních letech drží pozici jednoho z nejlepších týmů za Mercedesem, Ferrari a Red Bullem. V posledních dvou sezónách vždy obsadila v Poháru konstruktérů čtvrté místo, o její inženýry a další členy týmu je proto u konkurence zájem.

„Oslovily nás větší i menší týmy a snažily se získat některé naše klíčové pracovníky,“ řekl Szafnauer pro RACER. „Jsem ale rád, že mohu oznámit, že v nové sezóně budeme mít stejné lidi a v některých klíčových oblastech jsme jich pár nových získali.

V každém týmu je potenciál, tak to v tomto byznysu funguje. Čím lépe pracujete, tím více se budou ostatní zabývat tím, jak to děláte a budou se snažit to napodobit nebo získat některé vaše klíčové lidi.“

Szafnauer vidí v setrvání těchto členů týmu výhodu, jelikož to týmu Force India umožní lépe navázat na jeho úspěchy. Nezměněná přitom zůstává také jezdecká sestava, když druhý rok po sobě budou za tým závodit Sergio Pérez a Esteban Ocon.

„Provedli jsme několik drobných změn na straně traťových inženýrů, zlepšili jsme také naši oblast CFD, ale nejdůležitější podle mě je, že čím déle máme stabilní tým, tím více těchto slabých stránek se zbavíme, protože si udržujeme naše znalosti a stavíme na našem úspěchu v minulých letech. Neztrácíme naše znalosti o tom, jak jsme se tam dostali, ale stavíme na tom, abychom byli ještě lepší.

Myslím si tedy, že jedním z našich klíčů úspěchu je stabilita v klíčových lidech a z pohledu personálu jsme měli celkem klidnou zimu. A to včetně jezdců.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Diskuze (2) Další článek: Alesimu se nelíbí zrušení grid girls. Připravili mnoho žen o práci, říká
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00