Force India si dala za cíl porazit Mercedes

Tým Force India patří do středu pole, ale chtěl by se od něj odpoutat a zařadit se mezi pět nejlepších. Na mušce má svého dodavatele motorů.
Force India si dala za cíl porazit Mercedes

Stáji Vidžaje Mallyi zatím patří osmé místo v poháru konstruktérů. Ambice má ale mnohem větší. "Kolem sebe máme Sauber, Williams, Toro Rosso - chceme být před nimi. Chceme postupovat do třetí části kvalifikace, a proto je budeme muset pokaždé porazit a možná i někoho dalšího," řekl manažer Force Indie Andy Stevenson. "Mercedes je velmi silný tým a zdá se, že jde vpřed, ale nejsou od nás na míle daleko. A to musí být náš cíl, dostat se před Mercedes."

Takový posun si ale vyžaduje nemalé zrychlení vozu. Stevenson věří, že se o to postarají nové díly, které se tým chystá nasadit.

"Na naší filozofii designu pracujeme od začátku roku. Podle ní na auto díly nenasazujeme co nejrychleji, alespoň jsme to doposud nedělali," vysvětloval Stevenson. "V příštích několika závodech uvidíte dost změn, které snad zlepší naší výkonnost a posunou nás nahoru. Chceme pravidelně postupovat do třetí části kvalifikace, tak snad se nám to podaří."

Další článek: Šílené závody se mnou dokážou zatočit