Force India se trápí, Singapur není Monza

Vozy nejsou správně vyvážené.

Trať v Singapuru je úplně jiná než okruhy ve Spa-Francorchamps a v Monze. Tam Force India patřil k nejsilnějším týmům. Fanoušci indického týmu však po dnešku byli hořce zklamaní. Ani Adrian Sutil, ani Vitantonio Liuzzi nepostoupili do druhé části kvalifikace. Liuzzi dokonce celou výsledkovou listinu uzavírá. Sutil vystartuje šestnáctý.

"Na dlouhých rovinkách a rychlých okruzích, jakými jsou Monza a Spa, jsme očividně velice rychlí. Zde ale hraje nejdůležitější roli přítlak. Je to podobné jako v Monte Carlu, avšak s tím rozdílem, že je to tu dvakrát tak dlouhé a musíte projet dvakrát tolik zatáček. Proto tolik ztrácíme. Celý víkend nás trápí také nedostatečná přilnavost pneumatik. Čekal jsem, že na tom budeme trochu lépe. Pole je tu ale velmi těsné. Když se zdržíte v provozu, odsoudí vás to k zadní pozici. Trochu času jsem ztratil za Giancarlem. Proto jsem skončil šestnáctý. Zítra to bude těžké, ale uvidíme, co s tím dokážeme udělat. Závod bude dlouhý a stát se může cokoliv," řekl Adrian Sutil.

"Věděli jsme, že se tu budeme trápit více než například ve Spa či Monze, kde se jede na nízký přítlak. Nepočítali jsme ale s tím, že budeme až tak pomalí. Neměli jsme dostatečnou trakci a nešlo nám najít správný balanc. Adrian měl zřejmě podobné problémy. Mé nejlepší kolo bylo celkem čisté, možná mohlo být o pár desetin lepší, ale postoupit do druhé části kvalifikace by bylo nesmírně obtížné. Hodně paliva v nádrži nám vyhovuje, ale naše startovní pozice nám nic neulehčí. Na okruhu, jako je tento, se však může stát cokoliv. Pokud v závodě pojedeme rychle a najdeme správné vyvážení, můžeme i dojet na bodech. Městské okruhy jsou bláznivé, takže to ještě nevzdáváme," řekl Tonio Liuzzi.

Další článek: BMW Sauber má podruhé v sezoně oba vozy v desítce