Force India se soustředí na udržení šesté příčky v Poháru konstruktérů

Výkonný ředitel Force Indie Otmar Szafnauer varuje, že patnáctibodový náskok na Sauber je sice značný, ale nikoliv nedosažitelný. Ujišťuje, že dokud nebude výsledek jistý, tým bude bojovat.
Force India se soustředí na udržení šesté příčky v Poháru konstruktérů

Force Indii se v posledních závodech daří. Adrian Sutil i Paul di Resta se pravidelně objevují v první desítce, popřípadě těsně za ní. Výsledkem je aktuálně šesté místo v Poháru konstruktérů, které chce stáj udržet i na konci sezony.

Indický tým má náskok patnácti bodů na Sauber a šestnácti na Toro Rosso. Výkonný ředitel Otmar Szafnauer ale varuje, že ještě není nic jistého. "Rozdíl není nevýznamný, ale není nedosažitelný. V Brazílii musíme udělat všechno, abychom se s oběma auty umístili v kvalifikaci i v závodě v první desítce," přeje si. "Jsou věci, které neovlivníme. Počasí může přinést nečekané výsledky. V Brazílii může v době závodu pršet, tak uvidíme, co se stane."

Szafnauer věří, že se bude vozům Force India v Brazílii dařit. "Možná to nebude takové jako v Abú Zabí, ale pořád budeme konkurenceschopní. Adrian má okruh rád a je tu obvykle rychlý. Pokud bude pršet, myslím, že budeme také rychlí. Musíme jen udělat solidní práci bez chyb."

Zatímco loni Force India šestou příčku ztratila, letos ji chce udržet. "Myslím, že jsme v lepší pozici než loni, ale dokud nebudeme mít šestou pozici jistou, budeme neustále bojovat," slibuje Szafnauer.

Další článek: Sauber pro Brazílii zvažuje dvě varianty nastavení křídel

Témata článku: , , ,