Force India: Renault u nás sondoval možnost prodeje

Renault jednal s Force Indií, zda by její majitele neměli zájem o prodej. To není spekulace, potvrdil to přímo Vidžaj Mallya.
Force India: Renault u nás sondoval možnost prodeje

Podle Autosportu se Mallya sešel s ambasadorem Renaultu Alainem Prostem v sobotu večer v Belgii. Mallya prozradil, že se Renault zatím nijak nerozhodl. U Force Indie zjišťoval situaci.

„Zeptali se mě: ‘Byli byste připraveni se rozloučit s majoritním podílem?’ Kdybych řekl ne, byl to asi konec rozhovoru,“ řekl Mallya, podle kterého je třeba jednat. Zajímaly ho třeba práva minoritního akcionáře v takovém týmu. 

„Neexistuje žádná dohoda na stole. Nerozhodli se o svých plánech. Je to velmi předběžné.“

Mallya také přiznal, že mu Prost řekl o tom, že Renault jedna s více týmy. Pro Force Indii to přitom byla druhá podobná schůzka v letošním roce a zřejmě ne poslední.

Mallya upozornil, že Force Indii vlastní tři subjekty, a i když on má mandát mluvit i za ně, není to v konečném důsledku jen jeho rozhodnutí. 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Belgii Rosberg

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10