Force India pro příští rok míří na třetí místo, spokojí se ale i s čtvrtým

Tým Force India dokáže v příští sezóně formule 1 bojovat o konečné třetí místo v Poháru konstruktérů a navázat tak na čtvrtou pozici z letošní sezóny, říká provozní ředitel Otmar Szafnauer.
Force India pro příští rok míří na třetí místo, spokojí se ale i s čtvrtým

Po náročnějším začátku sezóny, kdy v prvních pěti závodech získala Force India jen 14 bodů, přišlo s nasazením vylepšení na vůz zlepšení i ve výsledcích.

I díky dvěma umístěním na stupních vítězů Sergia Péreze v Monaku a Baku se tak týmu podařilo porazit Williams a obsadit v konečném hodnocení Poháru konstruktérů čtvrtou pozici, což pro tým představuje nejlepší umístění v jeho historii.

„Myslím, že pokud příští rok znovu skončíme čtvrtí, bude to pro tento tým velká pocta, proč si ale nedát za cíl třetí místo?“ řekl Szafnauer pro GPUpdate.net.

„Nemyslím si, že je to až tak nedosažitelné. Neměli byste mít nedosažitelné cíle, protože to každý brzy vzdá. Myslím, že je to cíl, kterého se dá dosáhnout. Pokud se nám to ale nepodaří (získat konečné třetí místo), neměli bychom být zklamaní.“

„Dokonce i jen zopakovat v roce, kdy dojde ke změnám pravidel, což zvýhodňuje týmy s mnohem většími (finančními) prostředky, to, čeho jsme dosáhli letos, by bylo dobré. Snad začneme rok 2017 stejně, jako jsme tento zakončili a budeme konkurenceschopní.“

Pérez vidí v roce 2017 příležitost

Pérez, který letos jako první pilot týmu Force India během jedné sezóny získal víc než 100 bodů, vidí ve změnách pravidel formule 1 pro příští rok velké příležitosti.

„Myslím, že příští rok bude naše velká příležitost, abychom uspěli,“ řekl Pérez. „Změna pravidel je naší největší příležitostí posunout se vpřed a pokusit se na konci roku dostat mezi tři nejlepší. Každý rok jsme stoupali (pořadím).“

„Vidím potenciál, dobré lidi a myslím, že rozpočet pro příští rok je docela dobrý z pohledu toho, co můžeme přinést za vylepšení, i když nejsme v pozici velkých týmů.“

„Myslím, že když to půjde dobře, můžeme rozhodně příští rok bojovat mezi nejlepšími třemi.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (32) Další článek: Toro Rosso očekává od sezóny 2018 větší spolupráci s Red Bullem
12:35 | Gasly mění kompletně celou pohonnou jednotku. Odstartuje z konce startovního pole
20:45 | Ferrari věnovalo zisk pole position Marchionnemu..
21. července | Možnost deště: FP3: 40 %, Kvalifikace: 60 %
21. července | McLaren porušil večerku. Pracoval na voze i v období mezi 1:00 a 9:00, kdy je to zakázané. Týmy ale mají dvě výjimky za rok. Tohle byla pro McLaren letos první.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink Leclerc (1:34.577, mokro)
Kvalifikace Vettel (1:11.212)
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10