Force India pro nás byla budíčkem, říká Boullier

Eric Boullier hodnotí letošní sezónu z pohledu McLarenu.
Force India pro nás byla budíčkem, říká Boullier

„Být za Force Indií byla starost a budíčkem pro všechny,“ řekl Boullier pro Autosport. „Nebyli jsme na stejné úrovni jako Mercedes, ale měli jsme nejlepší motor, takže si nemůžeme stěžovat. Je to jednodušší, když víte, že nemáte přítlak a že váš aerodynamický tunel nefunguje a najdete problém s vozem. Když je to ale o kultuře, procesu a vedení, tak není tak snadné najít problém,“ popisuje situaci v McLarenu Francouz.

Dennisovi nestačí, aby McLaren vyhrával, musí dominovat

Dennisovi nestačí, aby McLaren vyhrával, musí dominovat

Podle Boulliera je na tom McLaren nyní už dobře a všichni si uvědomují chyby, které se staly a neměly by se již opakovat.

„V Austrálii jsme se dostali na stupně vítězů, ale při pohledu na čísla jsme věděli, že nejsme konkurenceschopní a (pódium) jsme získali se štěstím.“

„Na začátku roku jsme byli šestý nejlepší tým, na konci třetí, což znamená, že jsme se zlepšili. Mým cílem bylo mít do konce sezóny z 95 procent restrukturalizaci McLarenu hotovou a to se povedlo. Všechny cíle byly splněny a můžete tak udělat přechod (na motory Honda).“

„Není snadné to zvládnout, protože to je jiné auto a jiný koncept, kromě toho k nám přišli noví lidé, ale pracujeme na tom. Víme, kam se chceme dostat, takže myslím, že to vypadá OK.“

Další článek: Kam kráčí Ferrari?

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10