Force India představila VJM06

Osamocený Paul di Resta dnes ukázal v sídle Force Indie, s čím bude letos soutěžit. Kdo s ním bude do VJM06 usedat, tým zatím neoznámil.
Force India představila VJM06

"Je to zcela nový vůz," komentoval dílo svého týmu technický ředitel Andy Green. "Vím, že ostatní stáje hovořily o převzetí velkých částí loňských vozů, ale my jsme to neudělali, snažíme se na roštu posunout nahoru."

"Stále bylo možné dosáhnout zisků s šasi, takže jsme to udělali. Nicméně to auto je ve srovnání s tím loňským spíš evolucí než revolucí, je to dáno podstatou pravidel."

"Vizuálně je největší změnou, které si asi lidé všimnou, kryt na horní straně nosu, abychom se zbavili schodu. Co se týče vozu (dopadů na něj), je to zcela neutrální, takže jde o malou věc. Rádi jsme to použili, protože auto tak vypadá lépe."

"Pod povrchem došlo k několika změnám. Protože jsme se hodně soustředili na pneumatiky, získali jsme více možností v nastavení, abychom je zvládli v kvalifikaci i závodě. Tím se budeme zabývat v zimních testech, budeme se snažit ty možnosti pochopit."

"Zavěšení bylo vyladěno podle toho, co jsme se naučili o pneumatikách. Takže konfigurace je jiná než loni, došlo k nemalým změnám kvůli pneumatikám. Zadní zavěšení je dost jiné z aerodynamických důvodů, celé jsme ho zvedli, abychom umožnili vzduchu proudit pod dolními rameny."

A co Green od nového vozu očekává? "Měl by být konzistentnější, měl by se mnohem snadněji řídit. Těšíme se do Jerezu, abychom zjistili, jestli se to naplní."

Paul di Resta, který je zatím jediným neoficiálně potvrzeným jezdcem týmu, zůstává s výhledy do nové sezóny opatrný. "Je těžké si stanovit cíle, hlavně v tuto chvíli. Chceme být konzistentní a využít sílu z loňské sezóny. Na to se zaměříme, abychom měli auto, které bude postupovat do třetí části kvalifikace a zajistí nám dobré pozice."

Fotogalerie
Force India VJM06

 

 

 

 

 

 

Diskuze (140) Další článek: Ferrari F138