Force India potvrdila Sergia Péreze

Sergio Pérez utvoří spolu s Nicem Hülkenbergem jezdeckou sestavu týmu Force India v roce 2014. Indická stáj tak vymění Adriana Sutila i Paula di Restu.
Force India potvrdila Sergia Péreze

Pérez musel po roce opustit McLaren. "Přijít sem byla vždy moje první volba," komentoval angažmá u Force Indie. "Jsem opravdu rád, že teď je všechno potvrzené. Je to mladý tým s velkým odhodláním a v posledních letech stavěl konkurenceschopné vozy."

"V příští sezóně se vše změní s novými pravidly, ale já už mám z roku 2014 dobrý pocit. Mým plánem je teď navštívit továrnu a poznat všechny v týmu."

"Je mi potěšením přivítat Sergia v týmu," řekl spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya. "Přináší zdravý mix mládí a zkušeností a jeho poslední výkony na mě zapůsobily. Už má na kontě několik pódií, a skutečnost, že si ho loni vybral McLaren, ukazuje, že je jezdcem, kterého bude třeba v budoucnu sledovat."

Pérez s sebou údajně přináší sponzorské peníze v celkové částce 15 miliónů eur. Co budou dělat Adrian Sutil a Paul di Resta, kteří pro Force Indii závodili letos, není potvrzené. Sutil je očekáván u Sauberu, zatímco Di Resta zřejmě skončí v DTM.

Další článek: Mercedes: Museli jsme navýšit rozpočet, abychom se takhle zlepšili

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10