Force India popírá spekulace o finančních problémech

Force India vynechá první testy v Jerezu a možná nedorazí ani na ty druhé. Finanční problémy ale prý nemá.
Force India popírá spekulace o finančních problémech

Force India měla původně dorazit do Jerezu s loňským vozem, nakonec si to ale rozmyslela a nepřijede vůbec. Podle provozního ředitele týmu Otmara Szafnauera tím ušetří 500 tisíc liber. K druhým testům by měli s novým vozem dorazit na 90%.

Force India zatím představila v Mexiku jen nové zbarvení. Na novém voze se stále pracuje a otázkou je, proč ho indický tým nestihl dodělat. Podle jednoho scénáře za to může změna aerodynamického tunelu (Force India přesunula vývoj do tunelu Toyoty), podle druhého finanční problémy, kdy dokončení vozu brání mimo jiné neproplacené objednávky od dodavatelů.

„Zaměstnáváme 380 lidí a všichni dostávají své platy včas,“ řekl Szafnauer pro Auto Motor und Sport. „Právě jsme představili nové sponzory, a pokud bychom na tom byli opravdu špatně, nejeli bychom do Mexika představit tým. Mohu říct: Jsme naživu a vše jde podle plánu.“

Další článek: Video: Red Bull postavil sjezdovku přímo v Milton Keynes

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.