Force India: Pokud Mercedes postaví dobrý motor, musíme mířit na pódia

Vedení Force Indie si dalo předběžně za cíl pro příští sezónu zlepšení, tým by se měl konečně probojovat mezi pět nejlepších.
Force India: Pokud Mercedes postaví dobrý motor, musíme mířit na pódia

Indická stáj byla ve své dosavadní historii už dvakrát šestá, ale do elitní pětky dokázala zatím jen nakouknout na část sezóny, v konečném pořadí do ní nikdy nepatřila. Další pokus bude mít v příští sezóně.

"Musí být příští rok vyšší," řekl zástupce šéfa týmu Bob Fernley Autosportu o cílech. "Pokud jsme se správně rozhodli s pohonnou jednotkou, což se nedozvíme dřív, než začneme jezdit, musíme mířit na pódia a alespoň páté místo v příštím roce. To bude cíl."

"My jsme byli prvním týmem, který podepsal smlouvu na (nové) motory, což se stalo v březnu, a byli jsme také jedním z prvních týmů, které přešly na vývoj pro rok 2014, takže jsme velmi optimističtí."

A stejně jako většina soupeřů Force India očekává, že v příští sezóně budou mít hlavní slovo právě motory.

"Hlavním diferenciačním prvkem bude pohonná jednotka, takže potřebujete kvalitní šasi, ale nemyslím, že aerodynamika bude tak kritická jako v uplynulých letech."

"Časem se to změní, ale v první polovině roku a možná celý příští rok to bude celé o pohonných jednotkách. Také je tu mnoho proměnných v oblasti spolehlivosti, s ERS, se systémy průtoku paliva."

"Někdo to zvládne dobře, někdo špatně a vy nevíte, na kterou stranu patříte. Pokud jsme na straně, která to udělala správně, tak jsme na správné cestě."

Další článek: Četníci začali vyšetřovat Schumacherovu nehodu