Force India podepsala s Mercedesem smlouvu na šestiválcové motory

Příchod nových motorů v roce 2014 nepřinese změnu dodavatele u Force Indie. Tým se rozhodl pokračovat s Mercedesem i v éře přeplňovaných šestiválců.
Force India podepsala s Mercedesem smlouvu na šestiválcové motory

O případné změně motorů se u Force Indie rozhodovalo už při výběru druhého jezdce. Bylo zřejmé, že když vyhrál Adrian Sutil, zvítězil také Mercedes před Ferrari, ke kterému by tým pravděpodobně přestoupil, kdyby si vybral Julesa Bianchiho.

Pokračování partnerství s Mercedesem oznámila Force India oficiálně dnes. Smlouva je víceletá, ale její trvání neupřesnila. Indové budou od Němců nakupovat celé pohonné ústrojí, to znamená motor, systémy na rekuperaci energií, převodovku a všechny související systémy.

"Tato dohoda nám dává dlouhodobou stabilitu, kterou potřebujeme, abychom pokračovali v cestě směrem k čelu startovního pole formule 1," uvedl šéf týmu Vidžaj Mallya.

Force India, která nakupuje motory od Mercedesu od roku 2009, se tak stala prvním potvrzeným zákazníkem německého výrobce pro éru nových motorů.

Další článek: GP Thajska teď čeká na souhlas vlády

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.