Force India očekává posun vpřed až v pozdější fázi sezóny

Force India připravila nový vůz mnohem později než ostatní týmy. Kromě toho přesouvá svůj aerodynamický vývoz do tunelu Toyoty v Kolíně nad Rýnem. To vše se projevuje ve formě indického týmu.
Force India očekává posun vpřed až v pozdější fázi sezóny

„Podívali jsme se na to, kde byla Force India na konci loňského roku a my jsme měli na výběr mezi tím, že zůstaneme v našem vlastním aerodynamickém tunelu v Brackley, což je poměrně starý tunel, na kterém lze pracovat s 50% modelem nebo restrukturalizujeme celé oddělení a půjdeme kupředu,“ řekl Bob Fernley pro Crash.net. Nakonec se tým rozhodl pro druhou variantu.

„Nyní pracujeme výhradně v Kolíně nad Rýnem s aerodynamickým tunelem Toyoty a upgradovali jsme CFD,“ pokračuje Fernley. Podle zástupce šéfa týmu se ale jedná fakticky o krok zpět, který Force Indii poškodí v první polovině sezóny, ale pomůže ve druhé polovině sezóny a v dlouhodobém horizontu.

Foto: Getty Images / :Mark Thompson

Další článek: Podle Marka Verstappen ukázal, že pravidlo pro super licence je nesmysl

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00