Force India obětovala Q3, aby se vyhnula startu na hyperměkké sadě

Sergio Pérez z Force Indie přiznal, že tým se rozhodl obětovat postup do třetí části kvalifikace, aby jeho jezdci nemuseli do Velké ceny Mexika startovat na hyperměkké směsi pneumatik.
Force India obětovala Q3, aby se vyhnula startu na hyperměkké sadě

Podle pravidel musí jezdci, kteří se kvalifikují do třetí části kvalifikace, kam postupuje deset pilotů, do závodu startovat na směsi pneumatik, na které zajeli své nejrychlejší kolo v Q2.

Hyperměkká směs se v pátečních trénincích ukázala jako pneumatika s velkým stupněm opotřebení. Force India proto v Q2 použila jen superměkkou a ultraměkkou sadu pneumatik a její jezdci nepostoupili do Q3. Esteban Ocon obsadil jedenácté a Pérez třinácté místo.

„Měli jsme rychlost na to postoupit do Q3 na hyperměkké směsi pneumatik, ale podle nás nemělo cenu riskovat start na těchto pneumatikách. Věděli jsme, že bude těžké dostat se do nejlepší desítky na ultraměkkých, ale startovat na tvrdší směsi by nám zítra mělo dát výhodu. Jednoduše jsme dali přednost lepší strategii před pozicí na startu,“ řekl Pérez.

„Lituji jen toho, že Fernando (Alonso) je přede mnou. V poslední části mého kola v Q2 mi chyběla přilnavost a on se dokázal dostat přede mě na hyperměkkých. Věříme, že naše strategie je správná a v závodě se můžeme posunout vpřed,“ dodal domácí pilot.

Také jeho týmový kolega Ocon věří, že se tým se svou strategií rozhodl správně.

„Do kvalifikace jsme šli s vědomím, že opravdu nechceme startovat na hyperměkké sadě pneumatik, proto jsme v Q2 jeli na tvrdší (ultraměkké) směsi. Být jedenáctý znamená, že si mohu zvolit pneumatiky pro start závodu a můžeme více pracovat s naší strategií. Doufám, že náš přístup ke kvalifikaci se nám zítra vrátí. Kdybychom použili hyperměkké, mohli jsme být výš na roštu, jsem ale rád, jak jsme přistoupili k této kvalifikaci,“ poznamenal Ocon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull si jede v Mexiku vlastní ligu, připouští Hamilton

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.