Force India neuspěla s odvoláním proti FondTechu

Několik let trvající soudní spor je zřejmě u konce, Force India se nedomohla většího odškodného od Fondtechu/Aerolabu ani při odvolání proti původnímu rozsudku.
Force India neuspěla s odvoláním proti FondTechu

Spor začal už v roce 2010, když Force India zažalovala dnešní tým Caterham (tehdy Lotus) a společnosti FondTech a Aerolab (mezitím došlo k jejich spojení). Indové tvrdili, že Fondtech/Aerolab zneužil jejich duševní vlastnictví při vývoji vozu Caterhamu.

Soud první instance tehdy dospěl k závěru, že technici zmíněných společností použili jen jisté šablony, které byly původně připraveny v rámci vývoje pro Force Indii, ale žádné závažné porušení práv duševního vlastnictví neshledal.

Proto byl trest relativně mírný, Force Indii bylo uznáno odškodné ve výši 25 tisíc eur. Ta se ovšem domnívala, že rozsudek není spravedlivý, a tak se proti němu odvolala. Ale odvolání bylo nyní zamítnuto a původní verdikt zůstává v platnosti.

Druhým rozměrem této kauzy byla skutečnost, že Force India dlužila téměř 850 tisíc eur Aerolabu za jeho služby, protože stejně jako Caterham u něj vyvíjela aerodynamiku. Aerolab od začátku tvrdil, že Force India žalovala porušení práv duševního vlastnictví právě jen kvůli tomu, že se jí nechtělo platit tuto fakturu.

Další článek: Lotus si bude v Německu vybírat, které novinky nasadí, všechny to nebudou

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
10. května | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.