Force India nenaplnila očekávání, pomoci jí má květnový balík úprav

Stáj Force India doufala, že by se letos mohla přimíchat mezi pět nejlepších týmů, ale zatím to vypadá, že bude mít co dělat, aby alespoň obhájila loňskou šestou pozici.
Force India nenaplnila očekávání, pomoci jí má květnový balík úprav

Force India byla loni nejlepším menším týmem a jen těsně zaostala za velkou pětkou, kterou uzavíral Lotus (tehdy ještě jako Renault). Startovní pole se přes zimu ale hodně zamíchalo a zdá se, že se před indickou stáj rychlostně posunuli Williams a Sauber.

Inženýři Force Indie teď doufají, že jim k návratu alespoň na loňské pozice pomůže větší balík úprav, který poprvé nasadí v květnových testech v Itálii. "Doufám, že nás Mugello posune tam, kde jsme chtěli být na začátku sezóny," řekl zástupce šéfa týmu Bob Fernley pro Autosport.

"Trochu ztrácíme, protože jsme se loni soustředili na zisk šestého místa, takže jsme asi čtyři nebo pět závodů pozadu. Plán je, abychom v prvních čtyřech závodech moc neztratili. Pak budeme moci zlepšovat výkonnost v průběhu sezóny, takže jsme svým cílům blízko. Potřebujeme jen zvládnout Čínu a Bahrajn, pak uvidíme, jak to půjde dál."

Ze svých přímých soupeřů udržela Force India v šampionátu za zády alespoň Williams, a to díky devíti bodům, které získali Nico Hülkenberg a Paul di Resta. Tým je s jejich výkony spokojený a věří, že se ještě zlepší, jakmile dostanou lepší auto.

Navzdory nevydařenému vstupu do sezóny se ale Force India konečného pátého místa v šampionátu nevzdává. "Určitě ne. Nezapomeňte, že jsme v polovině minulé sezóny byli 26 bodů za Sauberem," řekl Fernley. "Jen doufám, že dokážeme být lepší ve vývoji. Pokud v prvních závodech nenabereme moc velkou ztrátu, tak se dokážeme vrátit."

Další článek: Francie v pátek zřejmě oznámí návrat do kalendáře F1