Force India nechtěně využila prvního žolíka pro práci v noci

V posledních letech platí určité omezení práce v boxech během závodního víkendu. Dvakrát ročně ale mohou týmy toto nařízení porušit.
Force India nechtěně využila prvního žolíka pro práci v noci

Aby mechanici nešli spát nad ránem, platí určitá omezení. Force India v noci na pátek australského času toto nařízení porušila. Podle zápisu FIA vstoupili členové personálu, kteří zodpovídají za vůz, na okruh v zakázaném období. To začalo 18. března v 1:30 (11 hodin před začátkem tréninku) a skončilo v 9:30 (tři hodiny před tréninkem).

Týmy mají na sezónu dva žolíky. Pokud si ho vyberou, mohou pracovat i v zakázané době – například při problémů s vozem apod.

Mluvčí Force Indie pro GPUpdate.net potvrdil, že šlo o omyl. Člen týmu ráno vstoupil na okruh nechtěně. Spletl se kvůli jinému časovému rozvrhu (trénink začíná v Austrálii ve 12:30 místního času) a roli hrál i jet lag.

Foto: Getty Images / David Ramos

Další článek: Video: paddock formule 1 navštívil nečekaný host

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.