Force India nechápe svou rychlost v Baku

Tým Force India si podle Sergia Péreze nedokáže vysvětlit, proč byly její vozy v dosavadních částech víkendu Velké ceny Evropy v Baku tak silné.
Force India nechápe svou rychlost v Baku

V trénincích vždy jezdcům Force Indie patřily přední pozice. V dnešní kvalifikaci přitom Péreze porazil pouze Nico Rosberg z Mercedesu. Mexičan nicméně bude startovat až jako sedmý poté, co v jeho voze museli mechanici vyměnit převodovku, kterou si poškodil při nárazu ve třetím tréninku.

„Nemůžeme pochopit, co nás dělá tak konkurenceschopnými,“ řekl Pérez. „Čekali jsme, že tu budeme silní, ale ne až takhle a že z toho bude druhé místo na této trati... Je velmi snadné udělat chybu, trefíte zeď a je po autě.“

Klepněte pro větší obrázek
V posledním tréninku Pérez boural

„S výsledkem jsem spokojen, ale ta penalizace je trochu smolná. Na této trati se dá předjíždět a můžete mít dobrý závod. Bude dobré si ten závod užít, protože se toho bude hodně dít a bude spousta safety carů.“

Hülkenberg nepostoupil do Q3

Tolik spokojený už naopak není Nico Hülkenberg, který nedokázal navázat na slibné výsledky z tréninků a v kvalifikaci ani nepostoupil do závěrečné části. Na roštu bude stát jako dvanáctý.

Němec udělal ve svém prvním pokusu chybu, když se roztočil, při druhém pokusu pak došlo mezi ním a týmem k nedorozumění.

„Byla to pro mě velmi smolná kvalifikace,“ řekl Hülkenberg. „Hlavním problémem v Q2 bylo, že jsem se roztočil v prvním pokusu, protože jsem byl v mega kole, které by mě v klidu poslalo do Q3. V 16. zatáčce jsem ztratil kontrolu nad zadní částí a roztočil se. Protože jsem zatím neměl zajetý žádný čas, byl jsem pod tlakem a vše se tak muselo rozhodovat v posledních minutách.“

„Bohužel jsem měl ve druhém pokusu na trati provoz a vůz už neměl takovou přilnavost. Je to velmi frustrující a štve mě to, protože vůz má dobrý potenciál a měli jsme být mnohem výš.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ricciardo využil volné trati a odstartuje druhý

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10