Force India: Nebýt změn pneumatik, mohli jsme porazit McLaren

Zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley si ještě jednou postěžoval na změny pneumatik, které Pirelli zavedlo v Grand Prix Maďarska.
Force India: Nebýt změn pneumatik, mohli jsme porazit McLaren

Force India dlouhodobě přikládá své horší výsledky z druhé poloviny sezóny pneumatikám, teď si dokonce myslí, že s původní specifikací obutí měla na porážku McLarenu v poháru konstruktérů.

"Ta možnost byla reálná," řekl Fernley pro Autosport. "V tu dobu jsme byli významně před McLarenem a měli jsme výkonnost, takže nás ta situace s pneumatikami opravdu poškodila."

Navíc indická stáj neměla podle Fernleyho možnost přizpůsobit svůj monopost novým pneumatikám.

"Problém je, že když už jsme do aerodynamického tunelu nasadili auto 2014, tak model (2013) už nebyl dostupný, takže jsme se nemohli vrátit a museli jsme pracovat s tím, co jsme měli."

V závěru sezóny se pak Indové museli bránit nástupu Sauberu, a to se jim podařilo zejména díky výsledkům z Abú Zabí a Indie. Fernley tak nakonec hodnotí celou sezónu pozitivně.

"Myslím, že jsme dokázali, co jsme chtěli, což byla konsolidovaná šestá pozice. To byl cíl na začátku roku. Po Silverstonu jsme měli starosti kvůli změnám pneumatik, ale byl to pro nás dobrý výsledek, že jsme se dokázali probojovat polovinou roku bez úprav vozu."

Další článek: GP Brazílie 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.