Force India navrhovala rozdělit F1 na dvě kategorie

Force India chtěla řešit vysoké náklady rozdělením formule 1 na dvě kategorie. Se svým návrhem ale neuspěla.
Force India navrhovala rozdělit F1 na dvě kategorie

Force India přišla s návrhem faktického rozdělení F1 na dvě kategorie. Závodilo by se samozřejmě současně, ale byly by dvě skupiny týmů. V té první bohatší týmy (Mercedes, Ferrari, Red Bull, McLaren, Renault) a ve druhé menší týmy – kromě Force Indie ještě Williams, Toro Rosso, Sauber, Haas a Manor.

Menší týmy by měly svou tabulku ale jejich jezdci a také oni samotní by bojovali samozřejmě rovněž s velkými týmy v celkových šampionátech.

Rozdíl mezi oběma kategoriemi by byl v tom, že pro menší týmy by platil rozpočtový strop 100 milionů dolarů. Do něj by se nezapočítávaly platy jezdců nebo marketing.

Nápad byl ale „zahuben“ už v počátku. Podle Autosportu byly proti dva týmy – Toro Roso a Williams.

V případě Toro Rosso byly dva základní argumenty. Red Bull sám provozuje v podstatě dvě kategorie – hlavní tým a juniorský tým. Kromě toho Franz Tost říká, že nějaká forma rozpočtového stropu by měla být pro všechny. Se 100 miliony dolarů ročně ale tým už podle něj nemůže ani vyvíjet.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Za únosem Ecclestonovy tchyně zřejmě stál jeho pilot

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.