Force India nasadí v Melbourne Di Restu a nová křídla

Tým Force India bodoval hned v prvním závodě, ale to mu letos nemůže stačit. Majitel týmu Vidžaj Mallya má vyšší cíle, proto vůz dostane nové díly. V pátek se podle plánu sveze Paul di Resta.

"Nastavili jsme si páté místo v šampionátu jako interní cíl," prozradil Mallya. "Vím, že nás čeká dlouhá cesta, ale začali jsme správně. Máme dobrý vůz a dobré základy, teď je to o vývojovém tempu po zbytek roku.

"Asi všichni víme, že náš pokrok loni byl sporadický, na některých okruzích jsme byli rychlí, na jiných to tak dobré nebylo. Takže mít tak dobrou formu letos je krok vpřed. S úpravami, které máme připravené pro Austrálii, můžu říct, že věřím, že dokážeme takto pokračovat."

Minimálně dva nadcházející Grand Prix víkendy dostane v pátečních trénincích příležitost záložní jezdec týmu Paul di Resta. Podle Mallyi je to jediná možnost pro testovací jezdce, jak ukázat svůj potenciál, a ti závodní s tím údajně nemají žádný problém, protože dobře vědí, jak těžké je do formule 1 proniknout.

Body v Bahrajnu přivezl týmu Vitantonio Liuzzi. Stejný cíl má i pro Austrálii, ale tentokrát by chtěl navíc postoupit do třetí části kvalifikace. "Máme určité úpravy předního a zadního přítlačného křídla," uvedl. "Doufám, že to bude znamenat krok vpřed, stejně jako všechny úpravy, které jsme nasadili loni. Zdá se, že korelace mezi daty z aerodynamického tunelu a trati je dobrá."

Být blízko čtyřem top týmům si přeje také Adrian Sutil. "V Albert Parku jsem v roce 2007 debutoval se Spykerem, následující rok tam debutovala Force India a loni jsem tam byl devátý. Pokud bychom tu pozici získali znovu, tak letos to znamená dva body! Takové nebo ještě vyšší cíle musíme mít."

Další článek: V Austrálii bude Red Bull stejně silný jako v Bahrajnu, varuje Webber

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10