Force India nasadí v Melbourne Di Restu a nová křídla

Tým Force India bodoval hned v prvním závodě, ale to mu letos nemůže stačit. Majitel týmu Vidžaj Mallya má vyšší cíle, proto vůz dostane nové díly. V pátek se podle plánu sveze Paul di Resta.

"Nastavili jsme si páté místo v šampionátu jako interní cíl," prozradil Mallya. "Vím, že nás čeká dlouhá cesta, ale začali jsme správně. Máme dobrý vůz a dobré základy, teď je to o vývojovém tempu po zbytek roku.

"Asi všichni víme, že náš pokrok loni byl sporadický, na některých okruzích jsme byli rychlí, na jiných to tak dobré nebylo. Takže mít tak dobrou formu letos je krok vpřed. S úpravami, které máme připravené pro Austrálii, můžu říct, že věřím, že dokážeme takto pokračovat."

Minimálně dva nadcházející Grand Prix víkendy dostane v pátečních trénincích příležitost záložní jezdec týmu Paul di Resta. Podle Mallyi je to jediná možnost pro testovací jezdce, jak ukázat svůj potenciál, a ti závodní s tím údajně nemají žádný problém, protože dobře vědí, jak těžké je do formule 1 proniknout.

Body v Bahrajnu přivezl týmu Vitantonio Liuzzi. Stejný cíl má i pro Austrálii, ale tentokrát by chtěl navíc postoupit do třetí části kvalifikace. "Máme určité úpravy předního a zadního přítlačného křídla," uvedl. "Doufám, že to bude znamenat krok vpřed, stejně jako všechny úpravy, které jsme nasadili loni. Zdá se, že korelace mezi daty z aerodynamického tunelu a trati je dobrá."

Být blízko čtyřem top týmům si přeje také Adrian Sutil. "V Albert Parku jsem v roce 2007 debutoval se Spykerem, následující rok tam debutovala Force India a loni jsem tam byl devátý. Pokud bychom tu pozici získali znovu, tak letos to znamená dva body! Takové nebo ještě vyšší cíle musíme mít."

Další článek: V Austrálii bude Red Bull stejně silný jako v Bahrajnu, varuje Webber

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen