Force India může být i čtvrtá, míní Pérez

Mexičan věří, že jeho tým může v příštím roce bojovat s Red Bullem a Williamsem.
Force India může být i čtvrtá, míní Pérez

Force India se v sezóně 2016 může poprat s Red Bullem a Williamsem o umístění v nejlepší čtyřce Poháru konstruktérů.

Stáj ze Silverstonu letos dosáhla na celkovou pátou příčku, 51 bodů od čtvrtého Red Bullu a 121 bodů od třetího Williamsu. Znamenalo to nejlepší výsledek v týmové historii.

Pérez se přitom domnívá, že Force India může v příštím roce udělat další krok vpřed.

„Zakončit sezónu tak, jak se povedlo nám, nás staví do mnohem silnější pozice pro příští rok,“ řekl Mexičan.

„Čekáme, že se i další týmy posunou nahoru. Člověk neví, jak na tom bude Lotus/Renault, McLaren–Honda, takové týmy, ale čekáme, že budou bojovat s námi.

Máme velikou naději, že v příští sezóně dosáhneme na víc než páté místo. Chápu, že posunout se na čtvrté je velký úkol, musíme ale mířit na Red Bull a Williams. Já ale týmu věřím.“

Sám Pérez vstupuje do sezóny 2016 s velkými nadějemi, ta letošní totiž byla podle jeho slov tou nejlepší od debutu se Sauberem v roce 2011.

„Byl to docela dobrý rok,“ poznamenal. „Samozřejmě, že rok 2012 se Sauberem, kdy jsem získal tři pódia, byl skvělý.

Ale vyrovnanost, kterou jsem předvedl letos, to, jak jsem jezdil, to bylo mnohem důležitější než výsledky nebo získat více bodů než v kterékoliv jiné sezóně F1.

Nejdůležitější byla úroveň, které jsem dosáhl. Byla to dosud moje nejlepší sezóna. Významně k tomu přispěl fakt, že znám tým, mám kolem sebe dobrou atmosféru.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Wolff: Nezávislý motor je nesmysl

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.