Force India: Musíme znovu zvládnout pneumatiky, dokážeme to

Aby mohla znovu podávat výkony jako většinu první poloviny sezóny, musí Force India porozumět novým pneumatikám stejně dobře jako těm starým.
Force India: Musíme znovu zvládnout pneumatiky, dokážeme to

V posledních dvou závodech zaostal indický tým za svými očekáváními a vysvětlení pro to souvisí s obutím.

"Pneumatiky letos hrají důležitou roli od prvního závodu. S pneumatikami jsme byli dobří až do Silverstonu, pak jsme se v Německu a Maďarsku s novými pneumatikami trápili," hodnotil spolumajitel týmu Vidžaj Mallya.

"Musíme to překonat a není důvod, proč bychom to neměli dokázat. Jen potřebujeme čas a já jsem optimista, že se vrátíme silní."

Do karet Force Indii by měly teď také hrát nadcházející okruhy.

"Jak jsem řekl, auto musí být konkurenceschopné na všech tratích, ale pokud připustím, že nám Maďarsko nevyhovovalo ideálně, tak zároveň platí, že Spa a Monza tradičně jsou naše silnější tratě," připomněl Mallya.

"Takže to mě trochu povzbuzuje k tvrzení, že jakmile to znovu zvládneme (s pneumatikami), měli bychom se vrátit do konkurenceschopné pozice."

Další článek: Pirelli navrhuje možnost používat na voze najednou různé směsi

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.