Force India: Mercedes a Williams jsou výjimečně silné, ale nejsme daleko

Zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley věří, že jsou všechny týmy s motory Mercedes v dobré formě, i když dva z nich lehce vyčnívají.
Force India: Mercedes a Williams jsou výjimečně silné, ale nejsme daleko

V předpovědích rozložení sil bývají na prvních místech nejčastěji zmiňovány týmy Mercedes a Williams. Na otázku Crash.net, zda by mohly být vpředu všechny netovární týmy s německým agregátem, odpověděl Fernley: "Myslím, že o tom by něco mohl vědět Williams!"

"Bylo by to velmi příjemné, ale myslím, že důležité je, jestli dokážeme soupeřit s Williamsem a Mercedesem. Není důvod, proč bychom neměli. Mercedes vypadá výjimečně silně, Williams v tuto chvíli také. Nemyslím, že máme jejich čistou rychlost, ale myslím, že závod bude o něčem jiném."

Force India je takto optimistická proto, že během zimních příprav zvládla vše, co chtěla.

"Myslím, že to celkově byly tři velmi produktivní testy," komentoval Fernley. "Udělali jsme všechno, co jsme si naplánovali. První test byl v podstatě o nastavení softwaru a řešení instalačních chyb, což jsme udělali, a poslední den jsme slušně jezdili, takže jsme si tam mohli vše odškrtnout."

"První test v Bahrajnu byl o práci na nastavení a kratších jízdách, v posledním testu jsme jezdili na výkonnost a závodní simulace. Myslím, že jsme si odškrtli všechno. Sto kol za den bylo dost působivým procesem a tým si zaslouží uznání, protože to nebylo jednoduché."

Další článek: Red Bull má dva měsíce zpoždění, říká Marko