Force India má pro letošek jasný cíl: čtvrté nebo páté místo

Po nejúspěšnější sezóně ve své historii míří Force India k ještě vyšším příčkám, ale ví, že na úplnou špičku formule 1 se dostat nemůže.
Force India má pro letošek jasný cíl: čtvrté nebo páté místo

Indická stáj obsadila loni šesté místo v poháru konstruktérů se ztrátou pouhých čtyř bodů na pátý Renault. Přiblížila se tak patrům, ve kterých se pohybují týmy s násobně většími rozpočty.

Force India ale věří, že může některé z nich ohrozit. A to nejen Lotus (ex Renault), ale případně také Mercedes. "Realisticky musím říct, že top 3," označil manažer týmu Andy Stevenson skupinu, která je pro Force Indii nedostižná, v rozhovoru pro Sky Sports.

"Nikdy bych neřekl top 4. Myslím, že máme reálnou možnost do ní proniknout. Pro nás je minimum páté místo. Chceme páté nebo lepší místo."

Pro úspěchy bude jako vždy klíčové auto. Letošní VJM05 zatím ještě není dokončené, ale týmu dodává na optimismu. "Je to evoluce. Podle toho, co jsem zatím viděl, to vypadá velmi, velmi dobře, ale musíme s ním nejdříve vyjet," připomněl Stevenson.

"Víme, jak vypadají naše čísla, a věříme vozu, který jsme navrhli. Ale nevíme, co udělali ostatní. Takže dokud nebudou první testy a nepoznáme rychlost ostatních, je těžké hodnotit."

Další článek: Mechaniky Williamsu bude trénovat společnost bývalého sprintera Johnsona

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10