Force India má pro letošek jasný cíl: čtvrté nebo páté místo

Po nejúspěšnější sezóně ve své historii míří Force India k ještě vyšším příčkám, ale ví, že na úplnou špičku formule 1 se dostat nemůže.
Force India má pro letošek jasný cíl: čtvrté nebo páté místo

Indická stáj obsadila loni šesté místo v poháru konstruktérů se ztrátou pouhých čtyř bodů na pátý Renault. Přiblížila se tak patrům, ve kterých se pohybují týmy s násobně většími rozpočty.

Force India ale věří, že může některé z nich ohrozit. A to nejen Lotus (ex Renault), ale případně také Mercedes. "Realisticky musím říct, že top 3," označil manažer týmu Andy Stevenson skupinu, která je pro Force Indii nedostižná, v rozhovoru pro Sky Sports.

"Nikdy bych neřekl top 4. Myslím, že máme reálnou možnost do ní proniknout. Pro nás je minimum páté místo. Chceme páté nebo lepší místo."

Pro úspěchy bude jako vždy klíčové auto. Letošní VJM05 zatím ještě není dokončené, ale týmu dodává na optimismu. "Je to evoluce. Podle toho, co jsem zatím viděl, to vypadá velmi, velmi dobře, ale musíme s ním nejdříve vyjet," připomněl Stevenson.

"Víme, jak vypadají naše čísla, a věříme vozu, který jsme navrhli. Ale nevíme, co udělali ostatní. Takže dokud nebudou první testy a nepoznáme rychlost ostatních, je těžké hodnotit."

Další článek: Mechaniky Williamsu bude trénovat společnost bývalého sprintera Johnsona

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen