Force India loni promarnila příležitost, lamentuje Sutil

Adrian Sutil je přesvědčený, že mohla Force India loni zářit, kdyby brzy neukončila vývoj svého monopostu a nesoustředila se na sezónu 2014.
Force India loni promarnila příležitost, lamentuje Sutil

Indickému vozu sedly loňské pneumatiky Pirelli v původní specifikaci a dařilo se mu bojovat relativně vpředu. Jenomže vzestupný trend tým dál nepodpořil vývojem, což byla podle Sutila chyba.

"Trochu mě mrzí, že Force India ukončila vývoj auta tak brzy v sezóně, protože si myslím, že to mohla být pro jezdce a tým výjimečná sezóna," řekl pro Sky Sports. "Změna pneumatik a zastavení vývoje na přelomu dubna a května nás zpomalily moc, nemohli jsme podávat výkony jako v prvních závodech."

"Na začátku sezóny jsme občas byli opravdu blízko pódiu, což byl velký úspěch. Na konci to bylo těžší, ale i tak jsme získali několik dobrých výsledků, jako v Indii a Abú Zabí. Takže to bylo nahoru a dolů. I tak jsem se sezónou spokojený, získali jsme šesté místo v šampionátu, což byla dobrá odměna."

V letošní sezóně už Sutil počínání Force Indie řešit nemusí, poprvé ve formuli 1 totiž přestoupil a bude hájit barvy Sauberu.

Další článek: Krvavá lázeň by mohla prospět, říká k očekávané nespolehlivosti Whitmarsh

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen