Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

Kvůli omezenému rozpočtu tým Force India v letošní sezóně formule 1 nenasadil všechna plánovaná vylepšení.
Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

Finanční problémy v polovině sezóny vyústily v to, že Force India skončila v nucené správě. Tým nakonec koupilo konsorcium vedené Lawrencem Strollem. Díky tomu tým mohl pokračovat v sezóně a jeho pozice do budoucna je stabilnější. Přišel však o všechny do té doby získané body v letošní sezóně a ve zbytku roku závodil pod názvem Racing Point.

V první polovině sezóny neměla Force India prostředky pro výrobu nových dílů, která navrhla. Ty začaly přicházet až s novým majitelem. Otmar Szafnauer, který se stal po reorganizaci novým šéfem týmu, připustil, že tým nakonec letos nenasadil všechna vylepšení, která měl v plánu.

„Do Singapuru jsme přivezli vylepšení, které fungovalo. Jenže na autě mělo být už ve Spa, ne-li v Maďarsku, což by nám zřejmě dovolilo přivézt do Singapuru další vylepšení. Byli jsme tedy o jednu verzi pozadu, ale tak to je,“ řekl Szafnauer pro Motorsport.com.

Pod novým jménem Racing Point obsadil tým na konci sezóny sedmé místo v Poháru konstruktérů. Kdyby se sečetly body získané Force Indií a Racing Point, obsadil by tým páté místo mezi Renaultem a Haasem.

„Byla to sezóna, ve které byla naše výkonnost nakonec celkem dobrá. Rozjezd byl pomalý kvůli našim finančním problémům. Proces nucené správy byl také náročný, plný úzkosti a nejistoty, jak si dokážete představit. Nyní jsme se ustálili a příští rok snad budeme pokračovat tam, kde jsme letos skončili, na celkem pěkné pozici,“ dodal Szafnauer.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (8) Další článek: Villeneuve bude jezdit evropskou verzi NASCAR, představí se i v Mostě
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10