Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

Kvůli omezenému rozpočtu tým Force India v letošní sezóně formule 1 nenasadil všechna plánovaná vylepšení.
Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

Finanční problémy v polovině sezóny vyústily v to, že Force India skončila v nucené správě. Tým nakonec koupilo konsorcium vedené Lawrencem Strollem. Díky tomu tým mohl pokračovat v sezóně a jeho pozice do budoucna je stabilnější. Přišel však o všechny do té doby získané body v letošní sezóně a ve zbytku roku závodil pod názvem Racing Point.

V první polovině sezóny neměla Force India prostředky pro výrobu nových dílů, která navrhla. Ty začaly přicházet až s novým majitelem. Otmar Szafnauer, který se stal po reorganizaci novým šéfem týmu, připustil, že tým nakonec letos nenasadil všechna vylepšení, která měl v plánu.

„Do Singapuru jsme přivezli vylepšení, které fungovalo. Jenže na autě mělo být už ve Spa, ne-li v Maďarsku, což by nám zřejmě dovolilo přivézt do Singapuru další vylepšení. Byli jsme tedy o jednu verzi pozadu, ale tak to je,“ řekl Szafnauer pro Motorsport.com.

Pod novým jménem Racing Point obsadil tým na konci sezóny sedmé místo v Poháru konstruktérů. Kdyby se sečetly body získané Force Indií a Racing Point, obsadil by tým páté místo mezi Renaultem a Haasem.

„Byla to sezóna, ve které byla naše výkonnost nakonec celkem dobrá. Rozjezd byl pomalý kvůli našim finančním problémům. Proces nucené správy byl také náročný, plný úzkosti a nejistoty, jak si dokážete představit. Nyní jsme se ustálili a příští rok snad budeme pokračovat tam, kde jsme letos skončili, na celkem pěkné pozici,“ dodal Szafnauer.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (8) Další článek: Villeneuve bude jezdit evropskou verzi NASCAR, představí se i v Mostě
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00