Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

Kvůli omezenému rozpočtu tým Force India v letošní sezóně formule 1 nenasadil všechna plánovaná vylepšení.
Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

Finanční problémy v polovině sezóny vyústily v to, že Force India skončila v nucené správě. Tým nakonec koupilo konsorcium vedené Lawrencem Strollem. Díky tomu tým mohl pokračovat v sezóně a jeho pozice do budoucna je stabilnější. Přišel však o všechny do té doby získané body v letošní sezóně a ve zbytku roku závodil pod názvem Racing Point.

V první polovině sezóny neměla Force India prostředky pro výrobu nových dílů, která navrhla. Ty začaly přicházet až s novým majitelem. Otmar Szafnauer, který se stal po reorganizaci novým šéfem týmu, připustil, že tým nakonec letos nenasadil všechna vylepšení, která měl v plánu.

„Do Singapuru jsme přivezli vylepšení, které fungovalo. Jenže na autě mělo být už ve Spa, ne-li v Maďarsku, což by nám zřejmě dovolilo přivézt do Singapuru další vylepšení. Byli jsme tedy o jednu verzi pozadu, ale tak to je,“ řekl Szafnauer pro Motorsport.com.

Pod novým jménem Racing Point obsadil tým na konci sezóny sedmé místo v Poháru konstruktérů. Kdyby se sečetly body získané Force Indií a Racing Point, obsadil by tým páté místo mezi Renaultem a Haasem.

„Byla to sezóna, ve které byla naše výkonnost nakonec celkem dobrá. Rozjezd byl pomalý kvůli našim finančním problémům. Proces nucené správy byl také náročný, plný úzkosti a nejistoty, jak si dokážete představit. Nyní jsme se ustálili a příští rok snad budeme pokračovat tam, kde jsme letos skončili, na celkem pěkné pozici,“ dodal Szafnauer.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Villeneuve bude jezdit evropskou verzi NASCAR, představí se i v Mostě

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00