Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

Kvůli omezenému rozpočtu tým Force India v letošní sezóně formule 1 nenasadil všechna plánovaná vylepšení.
Force India letos nenasadila všechna plánovaná vylepšení

Finanční problémy v polovině sezóny vyústily v to, že Force India skončila v nucené správě. Tým nakonec koupilo konsorcium vedené Lawrencem Strollem. Díky tomu tým mohl pokračovat v sezóně a jeho pozice do budoucna je stabilnější. Přišel však o všechny do té doby získané body v letošní sezóně a ve zbytku roku závodil pod názvem Racing Point.

V první polovině sezóny neměla Force India prostředky pro výrobu nových dílů, která navrhla. Ty začaly přicházet až s novým majitelem. Otmar Szafnauer, který se stal po reorganizaci novým šéfem týmu, připustil, že tým nakonec letos nenasadil všechna vylepšení, která měl v plánu.

„Do Singapuru jsme přivezli vylepšení, které fungovalo. Jenže na autě mělo být už ve Spa, ne-li v Maďarsku, což by nám zřejmě dovolilo přivézt do Singapuru další vylepšení. Byli jsme tedy o jednu verzi pozadu, ale tak to je,“ řekl Szafnauer pro Motorsport.com.

Pod novým jménem Racing Point obsadil tým na konci sezóny sedmé místo v Poháru konstruktérů. Kdyby se sečetly body získané Force Indií a Racing Point, obsadil by tým páté místo mezi Renaultem a Haasem.

„Byla to sezóna, ve které byla naše výkonnost nakonec celkem dobrá. Rozjezd byl pomalý kvůli našim finančním problémům. Proces nucené správy byl také náročný, plný úzkosti a nejistoty, jak si dokážete představit. Nyní jsme se ustálili a příští rok snad budeme pokračovat tam, kde jsme letos skončili, na celkem pěkné pozici,“ dodal Szafnauer.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Villeneuve bude jezdit evropskou verzi NASCAR, představí se i v Mostě

Témata článku: , ,