Force India kontrolovala Red Bull na filmovém dni

Rychlé zlepšování Red Bullu vyvolává u některých soupeřů podezření z porušování dohod a pravidel. Dohlédnout se rozhodla Force India.
Force India kontrolovala Red Bull na filmovém dni

Red Bull obvykle nevstupuje do sezóny s obrovským náskokem, konkurenci ujíždí až s postupem času, velkých skoků pak dosahuje v posledních letech po letních přestávkách.

To podle Auto Motor und Sport vyvolává různá podezření u soupeřů, například že Red Bull nerespektuje povinnou letní dvoutýdenní uzavírku továrny a vyvíjí i během ní.

"Po letní přestávce jsme lepší, protože i když je továrna zavřená, mozky nevypneme," bránil se poradce Red Bullu Helmut Marko v Servus TV.

Další podezření se týká zneužívání filmových dní. Každý tým smí během sezóny absolvovat celkem osm filmových dní za účelem pořízení propagačních materiálů. Jsou omezené na 100 kilometrů každý a pochopitelně se během nich nesmí vyvíjet auto.

Red Bull organizuje většinu svých filmových dní na britském okruhu Rockingham a Force India pojala podezření, že je zneužívá pro testování nových dílů.

Proto Red Bull požádala o svolení, aby mohla na jeho filmové dny tento týden 5. a 6. listopadu vyslat své zástupce. Mistry světa tím zaskočila, ale nakonec dostala zelenou, a její lidé tak mohli nad jezděním Red Bullu dohlížet.

Další článek: Prost, Jordan a Walkinshaw dostali milióny za podpis Concordské dohody

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10