Force India končí s vlastním aerodynamickým tunelem

Využívání aerodynamických tunelů je stále omezováno. Dny, kdy třeba Ferrari testovalo se třemi tunely současně, jsou u konce. Force India přesouvá své aktivity v této oblasti do Kolína nad Rýnem.
Force India končí s vlastním aerodynamickým tunelem

Force India patří mezi týmy, které mají vlastní aerodynamický tunel. Nachází se v Brackley nedaleko sídla týmu. Od roku 2015 ale bude využívat plně pouze aerodynamický tunel v Kolíně nad Rýnem, který patří Toyotě. Ten umožňuje testovat s 60% modelem auta.

„Rozhodnutí o využití zařízení Toyoty v Kolíně nad Rýnem svědčí o naší ambici být i nadále konkurenční silou ve formuli 1,“ říká Mallya. „Je to jedno z nejvýznamnějších rozhodnutí v naši historii, které nám umožní přístup k jednomu z nejlepších aerodynamických tunelů na světě. Používali jsme ho občas v minulosti, ale uvědomili jsme si výhody přesunu celého našeho aerodynamického výzkumu do Kolína nad Rýnem,“ dodává Mallya.

Vlastní tunel Force Indie ale zrušen nebude. V Brackley ho chtějí nabídnout externím zákazníkům. Aerodynamický tunel se používá v různých oborech od vývoje sportovních kombinéz přes auta až po letadla. 

Další článek: Blíží se postupný konec Ecclestona?

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna