Force India je svojí výkonností zklamaná

Jako tým s pohonnou jednotkou do Mercedesu Force India v Austrálii věřila v lepší výkonnost, než jakou předvedla.
Force India je svojí výkonností zklamaná

Hülkenberg bojoval v Melbourne vysoko, ale do cíle nakonec dojel až sedmý. Přitom některé odhady přisuzovaly všem týmům Mercedesu náskok před zbytkem startovní pole.

Podle zástupce šéfa indické stáje Boba Fernleyho byla výkonnost vozu přijatelná, ale ne výjimečná. „Bylo to dobré, ale asi ne tak dobré, jak jsme chtěli,“ přiznal v rozhovoru pro Autosport.

„Neměli jsme závodní rychlost, kterou jsme chtěli, takže nás čeká práce. Musíme se soustředit na práci na výkonnosti.“

Force India: Mercedes a Williams jsou výjimečně silné, ale nejsme daleko

Force India: Mercedes a Williams jsou výjimečně silné, ale nejsme daleko

„Máme spolehlivost, což je dobré, tu mají všechny týmy s motorem Mercedes, takže se musíme posunout nahoru a bojovat s McLarenem a Williamsem.“

Force India si ale musí také dávat pozor na týmy za sebou, protože vzhledem k vyladěnosti pohonné jednotky už nemůže dosahovat tak velkého pokroku jako týmy, které se v testech trápily.

„Teď už je marginální (prostor pro zlepšování),“ potvrdil Fernley. „S kilometry, které jsme odjely před sezónou, se závod moc nevychýlil od toho, co jsme čekali, že budeme dělat.“

„Něco málo budeme mít (úpravy v Malajsii), ve vývoji musíme jet naplno. Po pravdě řečeno jsme čekali, že válka v aerodynamice vypukne v Evropě, ale teď se zdá, že se přiblížila.“

Diskuze (7) Další článek: Grosjean: Lotus potřebuje personálně posílit
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00