Force India je svojí výkonností zklamaná

Jako tým s pohonnou jednotkou do Mercedesu Force India v Austrálii věřila v lepší výkonnost, než jakou předvedla.
Force India je svojí výkonností zklamaná

Hülkenberg bojoval v Melbourne vysoko, ale do cíle nakonec dojel až sedmý. Přitom některé odhady přisuzovaly všem týmům Mercedesu náskok před zbytkem startovní pole.

Podle zástupce šéfa indické stáje Boba Fernleyho byla výkonnost vozu přijatelná, ale ne výjimečná. „Bylo to dobré, ale asi ne tak dobré, jak jsme chtěli,“ přiznal v rozhovoru pro Autosport.

„Neměli jsme závodní rychlost, kterou jsme chtěli, takže nás čeká práce. Musíme se soustředit na práci na výkonnosti.“

Force India: Mercedes a Williams jsou výjimečně silné, ale nejsme daleko

Force India: Mercedes a Williams jsou výjimečně silné, ale nejsme daleko

„Máme spolehlivost, což je dobré, tu mají všechny týmy s motorem Mercedes, takže se musíme posunout nahoru a bojovat s McLarenem a Williamsem.“

Force India si ale musí také dávat pozor na týmy za sebou, protože vzhledem k vyladěnosti pohonné jednotky už nemůže dosahovat tak velkého pokroku jako týmy, které se v testech trápily.

„Teď už je marginální (prostor pro zlepšování),“ potvrdil Fernley. „S kilometry, které jsme odjely před sezónou, se závod moc nevychýlil od toho, co jsme čekali, že budeme dělat.“

„Něco málo budeme mít (úpravy v Malajsii), ve vývoji musíme jet naplno. Po pravdě řečeno jsme čekali, že válka v aerodynamice vypukne v Evropě, ale teď se zdá, že se přiblížila.“

Další článek: Grosjean: Lotus potřebuje personálně posílit

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.