Force India doufá, že i jí pomůžou pneumatiky k mimořádnému výsledku

Tým Force India chce využít nepředvídatelnosti letošní sezóny a prožít si své chvilky na výsluní, jako třeba Williams ve Španělsku.
Force India doufá, že i jí pomůžou pneumatiky k mimořádnému výsledku

Vyrovnanost startovního pole umožňuje vyniknout téměř všem týmům. A jelikož inženýři zatím stoprocentně nezvládli všechny aspekty letošního závodění, zůstává prostor pro překvapivé výsledky, a o jeden takový by se ráda postarala Force India.

"Nepředvídatelnost formule 1 pokračuje šestým různým vítězem v Monaku," konstatoval majitel indické stáje Vidžaj Mallya. "Jsem přesvědčený, že za tuto nepředvídatelnost vděčíme z velké části pneumatikám, přináší zábavné závody."

"Proto tvrdě pracujeme na tom, abychom pneumatikám porozuměli a dostali z nich maximum. Pokud se nám podaří trefa do černého, doufám, že si užijeme své mimořádné výsledky v následujících závodech."

A i když doposud Force India nezazářila mimořádným výsledkem, Mallya s průběhem letošní sezóny zklamaný není. "Po šesti závodech máme 28 bodů, což je velmi dobrý začátek roku," hodnotil. "Oba jezdci odvádějí to, co od nich očekáváme. Získáváme na síle, stejně jako loni. Naše auto je evidentně konkurenceschopné a naši jezdci také."

Dlouhodobým cílem Force Indie jsou bodovaná umístění s oběma vozy. V tomto ohledu se jí celkem daří a Mallya je přesvědčený, že tým čeká další posun vpřed.

"Jsem velmi potěšený tím, jak nám to šlo v Monaku, oba vozy bodovaly," připomněl. "Byl to náš letošní druhý dvojitý bodovaný finiš a tento výsledek nás hodně přiblížil našim nejbližším soupeřům, tedy Sauberu a Williamsu. Jsme soustředění na další zmenšení ztráty a já věřím, že máme rychlost na to, abychom se jim brzy bodově vyrovnali," předpověděl.

Další článek: Massa si po Monaku víc věří, chce rozvíjet nově objevené nastavení