Force India dosáhla v ázebájdžánské kvalifikaci letošního maxima

Sedmým a osmým místem v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu Esteban Ocon a Sergio Pérez zajistili Force Indii dosud nejlepší postavení na startu v letošní sezóně.
Force India dosáhla v ázebájdžánské kvalifikaci letošního maxima

Naznačily to už tréninky. V kvalifikaci to piloti Force India jen potvrdili. Na nejrychlejšího Sebastiana Vettela sice sedmý Ocon ztratil už více než sekundu, přesto do závodu vyrazí ze sedmé pozice, což je dosud letošní maximum a Force India dnes byla nejlepším týmem ze středu pole.

„Byl to pro nás velmi dobrý den,“ pochvaluje si Ocon. „Auto funguje dobře a jízdu s ním jsem si užíval. Dokázali jsme zlepšit náš vůz a v každé části jsme byli rychlí.

Dnes jsme byli čtvrtým nejrychlejším týmem a tento výsledek si skutečně zasloužíme. Zítra budeme mít velkou příležitost a my ji musíme co nejvíce využít. Minulý rok jsme tu viděli, co se může stát se Safety carem, takže musíme být trpěliví a vyhnout se problémům.“

Podle Péreze mohl být výsledek ještě lepší

Pérez je sice s osmým místem na roštu spokojen, jak ale sám říká, tým podle něj nevyužil naplno svou výkonnost k lepšímu výsledku.

„S naším dnešním výkonem jsem spokojen. Pro tým to byl dobrý den i přesto, že jsme možná měli rychlost na to být na roštu ještě výše. Nemyslím si, že jsme naplno využili naši výkonnost a byla to velmi náročná kvalifikace. Byla tu spousta žlutých vlajek a situaci komplikoval také vítr, proto docházelo k tolika chybám. Až do Q3 jsem nedokázal zajet čisté kolo,“ řekl Pérez.

„Zítřejší závod bude o tom být ve správnou chvíli na správném místě a využít co nejvíce z naskytnutých příležitostí. Trať nám sedí a věřím, že je tu hodně šancí na to získat pár pozic. Dny jako tyto jsou skvělou motivací pro každého v týmu a ukazují, že se zlepšujeme.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Ázerbájdžánu 2018

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.