Force India dosáhla v ázebájdžánské kvalifikaci letošního maxima

Sedmým a osmým místem v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu Esteban Ocon a Sergio Pérez zajistili Force Indii dosud nejlepší postavení na startu v letošní sezóně.
Force India dosáhla v ázebájdžánské kvalifikaci letošního maxima

Naznačily to už tréninky. V kvalifikaci to piloti Force India jen potvrdili. Na nejrychlejšího Sebastiana Vettela sice sedmý Ocon ztratil už více než sekundu, přesto do závodu vyrazí ze sedmé pozice, což je dosud letošní maximum a Force India dnes byla nejlepším týmem ze středu pole.

„Byl to pro nás velmi dobrý den,“ pochvaluje si Ocon. „Auto funguje dobře a jízdu s ním jsem si užíval. Dokázali jsme zlepšit náš vůz a v každé části jsme byli rychlí.

Dnes jsme byli čtvrtým nejrychlejším týmem a tento výsledek si skutečně zasloužíme. Zítra budeme mít velkou příležitost a my ji musíme co nejvíce využít. Minulý rok jsme tu viděli, co se může stát se Safety carem, takže musíme být trpěliví a vyhnout se problémům.“

Podle Péreze mohl být výsledek ještě lepší

Pérez je sice s osmým místem na roštu spokojen, jak ale sám říká, tým podle něj nevyužil naplno svou výkonnost k lepšímu výsledku.

„S naším dnešním výkonem jsem spokojen. Pro tým to byl dobrý den i přesto, že jsme možná měli rychlost na to být na roštu ještě výše. Nemyslím si, že jsme naplno využili naši výkonnost a byla to velmi náročná kvalifikace. Byla tu spousta žlutých vlajek a situaci komplikoval také vítr, proto docházelo k tolika chybám. Až do Q3 jsem nedokázal zajet čisté kolo,“ řekl Pérez.

„Zítřejší závod bude o tom být ve správnou chvíli na správném místě a využít co nejvíce z naskytnutých příležitostí. Trať nám sedí a věřím, že je tu hodně šancí na to získat pár pozic. Dny jako tyto jsou skvělou motivací pro každého v týmu a ukazují, že se zlepšujeme.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (1) Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Ázerbájdžánu 2018
15. listopadu | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...

GP Abú Dhabí 2018

Pátek 23. listopadu 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 24. listopadu 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 25. listopadu 2018
Závod 14.10