Force India dosáhla v ázebájdžánské kvalifikaci letošního maxima

Sedmým a osmým místem v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu Esteban Ocon a Sergio Pérez zajistili Force Indii dosud nejlepší postavení na startu v letošní sezóně.
Force India dosáhla v ázebájdžánské kvalifikaci letošního maxima

Naznačily to už tréninky. V kvalifikaci to piloti Force India jen potvrdili. Na nejrychlejšího Sebastiana Vettela sice sedmý Ocon ztratil už více než sekundu, přesto do závodu vyrazí ze sedmé pozice, což je dosud letošní maximum a Force India dnes byla nejlepším týmem ze středu pole.

„Byl to pro nás velmi dobrý den,“ pochvaluje si Ocon. „Auto funguje dobře a jízdu s ním jsem si užíval. Dokázali jsme zlepšit náš vůz a v každé části jsme byli rychlí.

Dnes jsme byli čtvrtým nejrychlejším týmem a tento výsledek si skutečně zasloužíme. Zítra budeme mít velkou příležitost a my ji musíme co nejvíce využít. Minulý rok jsme tu viděli, co se může stát se Safety carem, takže musíme být trpěliví a vyhnout se problémům.“

Podle Péreze mohl být výsledek ještě lepší

Pérez je sice s osmým místem na roštu spokojen, jak ale sám říká, tým podle něj nevyužil naplno svou výkonnost k lepšímu výsledku.

„S naším dnešním výkonem jsem spokojen. Pro tým to byl dobrý den i přesto, že jsme možná měli rychlost na to být na roštu ještě výše. Nemyslím si, že jsme naplno využili naši výkonnost a byla to velmi náročná kvalifikace. Byla tu spousta žlutých vlajek a situaci komplikoval také vítr, proto docházelo k tolika chybám. Až do Q3 jsem nedokázal zajet čisté kolo,“ řekl Pérez.

„Zítřejší závod bude o tom být ve správnou chvíli na správném místě a využít co nejvíce z naskytnutých příležitostí. Trať nám sedí a věřím, že je tu hodně šancí na to získat pár pozic. Dny jako tyto jsou skvělou motivací pro každého v týmu a ukazují, že se zlepšujeme.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Ázerbájdžánu 2018

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas