Force India dá v testech příležitost Buurmanovi a da Costovi

Testy mladých talentů se blíží a Force India potvrdila jako jeden z posledních týmů své jezdecké složení. Do monopostu VJM03 usednou dva jezdci, kteří ve formuli 1 ještě nikdy nejeli.
Force India dá v testech příležitost Buurmanovi a da Costovi

Force India nasadí v testech v Abú Zabí svého třetího jezdce Paula di Restu, jehož povýšení do role závodního pilota intenzivně zvažuje. Očekává se, že jezdecké složení pro příští sezónu vyřeší v rámci tria Sutil - Liuzzi - di Resta.

Indové však chtějí dát životní příležitost ještě úplným nováčkům. Do vozu tak ve dnech 16. a 17. listopadu posadí ještě Yelmera Buurmana z Holandska a Antonia Feeliexe da Costu z Portugalska.

Třiadvacetiletý Yelmer závodil ve formuli 1 Superlague, kde dosáhl největšího úspěchu v roce 2008 druhým místem v celkové klasifikaci. Devatenáctiletý da Costa soutěžil letos v evropské sérii formule 3 a stal se nejlepším nováčkem.

"Jsme potěšeni, že můžeme Yelmerovi a Antoniovi nabídnout příležitost testovat vůz formule 1," řekl provozní ředitel týmu Otmar Szafnauer. "Pro oba to bude velká příležitost ukázat se a získat zkušenosti na začátku kariéry. Paulovy časy jim poslouží jako měřítko, aby mohli vyhodnotit své výkony a vidět, jak pracuje tým na vrcholové úrovni."

Diskuze (3) Další článek: Brazílie byla nebezpečnější než v minulosti, ale týmy si nestěžují
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo