Force India chtěla porazit Sauber, teď už si věří i na Renault

Majitel Force Indie Vidžaj Mallya je natolik povzbuzený výkonem svého týmu, že mu zvýšil laťku a stanovil nový cíl. Ve zbývajících pěti závodech je úkolem indické stáje se posunout před Renault.
Force India chtěla porazit Sauber, teď už si věří i na Renault

"Před Monzou jsem řekl, že se musíme dostat před Sauber a získat šesté místo v poháru konstruktérů," připomněl Mallya v rozhovoru pro Autosport. "Po Singapuru jsem stanovil cíl a říkám, že bychom měli získat páté místo. Ještě zbývá několik závodů a jsem si jistý, že tento tým udělá maximum."

Force India se tak chce probojovat mezi týmy, které jsou o třídu výš, co se velikosti a rozpočtu týče. Mallya ale věří, že na to jeho lidé mají. Na Renault ztrácí 22 bodů.

"Jsme tým se skvělým duchem," řekl. "Velmi dobře spolupracujeme a všechny v týmu motivujeme. Říkám pravdu. Řekl jsem jim, že si nemůžu dovolit rozpočet velké automobilky. Musíme odvést maximum s omezenými zdroji."

Za svůj letošní úspěch vděčí Force India univerzálnímu vozu. Svá nejlepší umístění z roku 2009 sice nezopakovala, ale je to dáno právě tím, že vůz už není dobrý jen s nízkým přítlakem, ale podává konzistentní výkony na všech tratích.

"Myslím, že jsme to dokázali v Singapuru. Na trati s vysokým přítlakem jsme získali skvělé šesté a osmé místo v první desítce, porazili jsme při tom některé velké týmy. To ukazuje nasazení všech našich lidí. Všem jim patří gratulace, jsem velmi hrdý a teď jsme dost blízko Renaultu," dodal Mallya.

Další článek: Při GP Indie budou zajišťovat bezpečnost bývalí členové speciálních jednotek

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10