Force India chtěla porazit Sauber, teď už si věří i na Renault

Majitel Force Indie Vidžaj Mallya je natolik povzbuzený výkonem svého týmu, že mu zvýšil laťku a stanovil nový cíl. Ve zbývajících pěti závodech je úkolem indické stáje se posunout před Renault.
Force India chtěla porazit Sauber, teď už si věří i na Renault

"Před Monzou jsem řekl, že se musíme dostat před Sauber a získat šesté místo v poháru konstruktérů," připomněl Mallya v rozhovoru pro Autosport. "Po Singapuru jsem stanovil cíl a říkám, že bychom měli získat páté místo. Ještě zbývá několik závodů a jsem si jistý, že tento tým udělá maximum."

Force India se tak chce probojovat mezi týmy, které jsou o třídu výš, co se velikosti a rozpočtu týče. Mallya ale věří, že na to jeho lidé mají. Na Renault ztrácí 22 bodů.

"Jsme tým se skvělým duchem," řekl. "Velmi dobře spolupracujeme a všechny v týmu motivujeme. Říkám pravdu. Řekl jsem jim, že si nemůžu dovolit rozpočet velké automobilky. Musíme odvést maximum s omezenými zdroji."

Za svůj letošní úspěch vděčí Force India univerzálnímu vozu. Svá nejlepší umístění z roku 2009 sice nezopakovala, ale je to dáno právě tím, že vůz už není dobrý jen s nízkým přítlakem, ale podává konzistentní výkony na všech tratích.

"Myslím, že jsme to dokázali v Singapuru. Na trati s vysokým přítlakem jsme získali skvělé šesté a osmé místo v první desítce, porazili jsme při tom některé velké týmy. To ukazuje nasazení všech našich lidí. Všem jim patří gratulace, jsem velmi hrdý a teď jsme dost blízko Renaultu," dodal Mallya.

Diskuze (13) Další článek: Při GP Indie budou zajišťovat bezpečnost bývalí členové speciálních jednotek
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00