Force India chce po Caterhamu větší odškodnění. Také osloví FIA

Tým Force India nepovažuje spor s Caterhamem a Aerolabem za uzavřený, proti soudnímu rozsudku se odvolá. Navíc bude stejně jako Marussia chtít zásah FIA.
Force India chce po Caterhamu větší odškodnění. Také osloví FIA

Britský soud minulý týden uznal, že technici Aerolabu použili několik počítačových souborů Force Indie, když pracovali na Lotusu T127 (první monopost F1 dnešního Caterhamu). Považuje to ale za drobné pochybení, a proto vyměřil pokutu jen ve výši 25 tisíc liber.

S tím se Indové nechtějí spokojit. "Provinění zůstává, my říkáme, že chceme větší odškodnění," uvedl zástupce šéfa týmu Robert Fernley pro Autosport s tím, že právní zástupci Force Indie připravují odvolání.

Fernley také potvrdil, že se jeho tým přidá k Marussii a osloví FIA. Ruská stáj se domnívá, že použitím počítačových souborů Force Indie mohl Caterham porušit pravidla do té míry, že nesplňoval kritéria konstruktéra. "Předáme naše zjištění FIA," řekl.

Automobilová federace k podnětu Marussie uvedla, že si počká na výsledek soudního řízení v této záležitosti, které probíhá v Itálii.

Další článek: V kalendáři by se mohla objevit GP Thajska, tvrdí Mateschitz