Force India chce dohnat Williams

Force India chce dohnat Williams, který také používá motory Mercedes. V šampionátu to ale bude mít indický tým do konce sezóny už dost těžké.
Force India chce dohnat Williams

„Od Silverstone ukazujeme, že náš vůz patří do první desítky,“ řekl zástupce šéfa týmu Bob Fernley pro Motorsport.com.

„Myslím, že kromě vypadnutí v Maďarsku to potvrzujeme a máme potřebné tempo. Ale není zdaleka takové, jaké bychom chtěli. Naším cílem je teď dostat se na úroveň Williamsu, který patří do naší skupiny (týmů s motorem Mercedes). Lotus je také rychlý. Myslím, že zákaznici Mercedesu odvádí dobrou práci.“

Force India prý nadále pracuje na svém voze, ale nasadí pouze díly, o kterých bude přesvědčena, že přináší zlepšení. „Nyní jsme v optimalizačním programu B-verze. Budeme pokračovat v tom, co máme, ale měl bych rád určitou stabilitu.“

„Máme připravené nějaké novinky, ale (technický ředitel) Andrew Green je neuvolní, dokud v nich neuvidí významný pokrok. Pokud se to podaří, bude to skvělé. Ale využijme hlavně to, co máme k dispozici, protože v autě je toho ještě více, než z něj dostáváme,“ dodal Fernley na otázku, zda přivezou nějaká větší vylepšení do Mexika, kde pojede Pérez domácí velkou cenu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hülkenberg se těší na Rusko, výsledek v Japonsku ho povzbudil

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?