Force India by měla zdolat Williams, myslí si Hülkenberg

Podle Hülkenberga by měla Force India usilovat o dostihnutí Williamsu. Indickému týmu se letos dařilo.
Force India by měla zdolat Williams, myslí si Hülkenberg

Velkou vzpruhou pro Force Indii měl být příchod Astonu Martin, ale z toho nakonec zdá se sešlo. I tak ale může být tým ze Silverstonu spokojený. Letos skončil na pátém místě, což je jeho nejlepší výsledek. Ale vždy to může být ještě lepší.

„Když se podíváte na Ferrari a Mercedes, tak na ně ztrácíme samozřejmě hodně,“ řekl Hülkenberg pro F1i.com. „Ale myslím, že se musíme zaměřit spíše na Williams, postupně zmenšit ztrátu a dostat sami sebe na lepší pozici.“

Williams konec konců nemusí být pro Force Indii nereálný cíl. Tým z Grove používá stejnou pohonnou jednotku. Letos sice získal 257 bodů, zatímco Force India jen 136, ale nesmíme zapomínat na problémy indického týmu a na to, že nový vůz nasadil až v průběhu sezóny.

„Je to docela zajímavé, s B specifikací vozu jsem buď já nebo Checo získali docela dost bodů v každém závodě. Bez ohledu na charakteristicky okruhu byl vůz konkurenceschopný a dokázali jsme získat body zásluhou našich vlastních silných stránek, takže si myslím, že je docela dobrý.“

„Potřebujeme jen udělat další krok. Nikdo neříká, že to bude snadné, určitě to bude těžké, protože se nikdo nezastaví. Ale jsme konkurenceschopní a věřím týmu v Silverstonu, že může najít větší výkon.“  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Wolff proti Laudovi, kdo vyhrál?

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.