Force India blahopřeje Manoru, ale na svém stanovisku trvá

Marussia (Manor) se připravuje na start v Austrálii a to s vozem, který je v souladu s letošními pravidly. Původně měli jezdit s loňským vozem, ale to jim před časem zatrhla svým vetem Force India. Zástupce indického týmu na svém stanovisku trvá.
Force India blahopřeje Manoru, ale na svém stanovisku trvá

Spekulovalo se, že motivací Force Indie byly peníze. Pokud by Marussia nenastoupila, rozdělily by si týmy odměnu na loňský zisk pozice v šampionátu. Force India připustila, že peníze jsou ve hře, ale hlavní důvod byl prý někde jinde.

„Přejeme jim úspěch,“ říká Bob Fernley pro Autosport. „Peníze jsou irelevantní. I kdyby byly rozděleny, byla by to jen malá náplast na problémy. To nijak nesouvisí s tím, jak jsme hlasovali.“

Nelze rozhodovat pod vlivem emocí, říká Force India

Nelze rozhodovat pod vlivem emocí, říká Force India

„První věc, kterou Manor žádal po týmech, byl ústupek v bezpečnosti,“ vysvětluje Fernley, podle kterého došlo k úpravám právě v této oblasti.

„Druhou věcí bylo, že týmy říkaly, ať to podpoříme, ale my potřebujeme vidět nějakou prezentaci, která řekne, kdo je za týmem a jak je to udržitelné. A na jak dlouho chtěli to povolení? Na dva závody, na čtyři nebo na šest? Nemohlo to být celou sezónu, to bychom pak mohli všichni jezdit s vozy z roku 2014.“ Fernley říká, že nic z toho Manor nepředložil.

Nyní už je to ale jedno. Manor je v Austrálii. Investorem je mladý podnikatel v energetice (firma Ovo) Stephen Fitzpatrick, dočasným šéfem bude bývalý šéf řetězce Sainsbury Justin King a sportovním ředitelem Graeme Lowdon.

Foto: Pirelli

Další článek: Video: Preview sezóny od Red Bullu

10:49 | Před 50 lety zemřel Bruce McLaren.
1. června | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
1. června | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.