Force India blahopřeje Manoru, ale na svém stanovisku trvá

Marussia (Manor) se připravuje na start v Austrálii a to s vozem, který je v souladu s letošními pravidly. Původně měli jezdit s loňským vozem, ale to jim před časem zatrhla svým vetem Force India. Zástupce indického týmu na svém stanovisku trvá.
Force India blahopřeje Manoru, ale na svém stanovisku trvá

Spekulovalo se, že motivací Force Indie byly peníze. Pokud by Marussia nenastoupila, rozdělily by si týmy odměnu na loňský zisk pozice v šampionátu. Force India připustila, že peníze jsou ve hře, ale hlavní důvod byl prý někde jinde.

„Přejeme jim úspěch,“ říká Bob Fernley pro Autosport. „Peníze jsou irelevantní. I kdyby byly rozděleny, byla by to jen malá náplast na problémy. To nijak nesouvisí s tím, jak jsme hlasovali.“

Nelze rozhodovat pod vlivem emocí, říká Force India

Nelze rozhodovat pod vlivem emocí, říká Force India

„První věc, kterou Manor žádal po týmech, byl ústupek v bezpečnosti,“ vysvětluje Fernley, podle kterého došlo k úpravám právě v této oblasti.

„Druhou věcí bylo, že týmy říkaly, ať to podpoříme, ale my potřebujeme vidět nějakou prezentaci, která řekne, kdo je za týmem a jak je to udržitelné. A na jak dlouho chtěli to povolení? Na dva závody, na čtyři nebo na šest? Nemohlo to být celou sezónu, to bychom pak mohli všichni jezdit s vozy z roku 2014.“ Fernley říká, že nic z toho Manor nepředložil.

Nyní už je to ale jedno. Manor je v Austrálii. Investorem je mladý podnikatel v energetice (firma Ovo) Stephen Fitzpatrick, dočasným šéfem bude bývalý šéf řetězce Sainsbury Justin King a sportovním ředitelem Graeme Lowdon.

Foto: Pirelli

Další článek: Video: Preview sezóny od Red Bullu

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10