Force India blahopřeje Manoru, ale na svém stanovisku trvá

Marussia (Manor) se připravuje na start v Austrálii a to s vozem, který je v souladu s letošními pravidly. Původně měli jezdit s loňským vozem, ale to jim před časem zatrhla svým vetem Force India. Zástupce indického týmu na svém stanovisku trvá.
Force India blahopřeje Manoru, ale na svém stanovisku trvá

Spekulovalo se, že motivací Force Indie byly peníze. Pokud by Marussia nenastoupila, rozdělily by si týmy odměnu na loňský zisk pozice v šampionátu. Force India připustila, že peníze jsou ve hře, ale hlavní důvod byl prý někde jinde.

„Přejeme jim úspěch,“ říká Bob Fernley pro Autosport. „Peníze jsou irelevantní. I kdyby byly rozděleny, byla by to jen malá náplast na problémy. To nijak nesouvisí s tím, jak jsme hlasovali.“

Nelze rozhodovat pod vlivem emocí, říká Force India

Nelze rozhodovat pod vlivem emocí, říká Force India

„První věc, kterou Manor žádal po týmech, byl ústupek v bezpečnosti,“ vysvětluje Fernley, podle kterého došlo k úpravám právě v této oblasti.

„Druhou věcí bylo, že týmy říkaly, ať to podpoříme, ale my potřebujeme vidět nějakou prezentaci, která řekne, kdo je za týmem a jak je to udržitelné. A na jak dlouho chtěli to povolení? Na dva závody, na čtyři nebo na šest? Nemohlo to být celou sezónu, to bychom pak mohli všichni jezdit s vozy z roku 2014.“ Fernley říká, že nic z toho Manor nepředložil.

Nyní už je to ale jedno. Manor je v Austrálii. Investorem je mladý podnikatel v energetice (firma Ovo) Stephen Fitzpatrick, dočasným šéfem bude bývalý šéf řetězce Sainsbury Justin King a sportovním ředitelem Graeme Lowdon.

Foto: Pirelli

Další článek: Video: Preview sezóny od Red Bullu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.