Fontana bude testovat tři roky starý lotus

Tým Lotus nechá jednoho ze svých juniorů Alexe Fontanu testovat poprvé ve voze formule 1. Stane se tak ještě tento měsíc.
Fontana bude testovat tři roky starý lotus

Alex Fontana letos soutěží v GP3 a patří do juniorského programu Lotusu. Tým mu 30. září připraví monopost F1 z roku 2010 na okruhu Paula Ricarda a nechá ho testovat.

Pro jedenadvacetiletého Fontanu to bude premiéra ve formuli 1. "Během svého dne na okruhu Paula Ricarda bude úzce spolupracovat s našimi inženýry, aby se co nejvíce naučil během svého prvního dne ve voze F1," řekl výkonný ředitel stáje Patrick Louis.

Fontana je z této příležitosti samozřejmě nadšený. "Už jsem několikrát byl v Enstonu, abych se co nejlépe připravil intenzivní prací v simulátoru," prozradil. "K tomuto testu přistoupím s velkým respektem k týmu a zdravou dávkou pokory."

Další článek: Red Bull a Mercedes jsou odměňováni za špatnou práci, říká Force India

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.