Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

Ferrari včera ve Florencii oslavovalo 1000. závodů ve formuli 1.

Oslavy začaly na Piazza della Signoria (Náměstí signorie) ve 21:00. K vidění byla hudební vystoupení, akrobaté a velké množství videomappingu, který připomenul historii Ferrari. 

Kromě vedení Ferrari i obou jezdců se akce zúčastnil také starosta Florencie, vedení formule 1 (Chase Carey, Ross Brawn) a lidé, kteří působili u Ferrari v minulosti – Eddie Irvine, Jean Alesi, Stefano Domenicali, Luca di Montezemolo, Jean Todt. 

K vidění byly zejména současné sportovní vozy, které Ferrari vyrábí, a také monoposty formule 1: F2008, F2002, F1-2000, 1979 312 T4 a 500 F2.

Fanoušci Ferrari budou muset být trpěliví. Vítězit začneme až v roce 2022, říká Elkann

Fanoušci Ferrari budou muset být trpěliví. Vítězit začneme až v roce 2022, říká Elkann

Během akce nezazněly žádné projevy. K tomu došlo až na slavnostní večeři, kde vystoupil John Elkann. Během projevu připomenul úspěchy Ferrari (16 titulů mezi konstruktéry, 15 titulů mezi jezdci a 238 vítězství v závodech, což je téměř každý čtvrtý závod) a poděkoval zaměstnancům společnosti.

„Když oslavujeme prvních tisíc závodů, už se díváme dopředu a přemýšlíme o další tisícovce,“ řekl Elkann. „Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí této nové formule 1. Je to rozhodnutí potvrzené před několika dny díky podpisu Concordské dohody. Věříme ve vůli těch, kteří řídí náš sport a chtějí, aby byl větší a lepší při zachování jeho DNA.“

„Podpora, kterou Scuderia dostává od fanoušků z celého světa, je bezpochyby opravdu speciální. Samozřejmě, nyní jsou zklamání a dali nám to najevo Ale na ně myslíme jako na první, když se chystáme závodit, protože, jak řekl náš zakladatel, Ferrari je vyrobeno v první řadě a především z tohoto – ze svých lidí, a fanoušci jsou nedílnou součástí týmu.“

„Dosud to byla těžká sezóna, ale vím, že máme ty správné lidi, pokud jde o dovednosti, kompetence a vášeň, které nám umožní znovu vítězit. Jsem si naprosto jistý jednou věcí, že v příštích tisících grand prix vyhrajeme více závodů, než dosud.“

Ferrari také potvrdilo, že na trať v Mugellu vyrazí dnes před 14. hodinou Mick Schumcher ve voze F2004.

Foto: Speciální zbarvení Ferrari SF1000 v Mugellu

Foto: Speciální zbarvení Ferrari SF1000 v Mugellu

Další článek: FIA varovala týmy před podezřelým hromaděním náhradních dílů

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.